Android SDK siyah ekran sorunu

  1. Son versiyon JDK (Java Development Kit) indirdim ve yükledim.
  2. Son versiyon Android SDK (Software development kit) indirdim ve yükledim.

Fakat Android SDK Manager'i tıkladığımda birşey olmuyor. bir kaç saniyeliğine siyah ekran görüntüleniyor ve kayboluyor.

Bu sorunu nasıl düzeltirim?

alattin alattin (16984)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android SDK siyah ekran sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.

    1. Başlat'ı tıklayın. Arama bölümüne CMD yazın enter tuşuna basın
    2. Android SDK'nın yüklü olduğu klasöre gidin. CD dos komutu ile klasöre ulaşabilirsiniz.
      CD C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\tools

      gibi.

    3. Android SDK'nın yüklü olduğu klasörde android.bat yazın ve enter tuşuna basın.

    Sorun hallolmadıysa şunları yapın:

    1. Başlat'ı tıklayın. Arama bölümüne CMD yazın enter tuşuna basın
    2. Android SDK'nın yüklü olduğu klasöre gidin. CD dos komutu ile klasöre ulaşabilirsiniz.
    3. android.bat dosyasını bulun ve Notepad gibi bir metin editörü ile açın.
    4. Android.bat içerisinde
      set java_exe=
      call lib\find_java.bat

      satırı bulun.

    5. Yukarıdaki işlemde bulmuş olduğunuz satırı

      set java_exe="%JAVA_HOME%\java.exe"

      olarak değiştirin. Android.bat dosyasını kaydedin.

    6. Android.bat dosyasını çalıştırın.

    alattin alattin (16984)