Android Studio'da HAXM sorunu nasıl çözülür?

Merhaba,

Android Studio kurulumunda Emulitor'u kurmaya çalışırken sorun çıkartıyor

https://i.hizliresim.com/NnX9dL.png

"This computer does not support Intel Virtualization Technology (VT-x) or it is being exclusively used by Hyper-V" bu yüzden HAXM kurmuyor. Ne yapabilirim

Acaba Emülatör yerine PC'ye android telefon bağlasam olur mu?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Senin için sorunu biraz araştırdım. Android Studio ile gele HAXM kurmak yerine manuel olarak buradan indireceğin HAXM'i kurmanı öneriyorlar.

    haxm installation failed. to install haxm follow the instructions found at https //software.intel.. çözüm 1:

    HAXM indir Windows için gerekli olan HAXM doğrudan indirme linki de burada. Sen doğrudan bunu yükleyebilirsin, ilk link genel indirme linki bu doğrudan dosya indirme linki  haxm-windows_v7_4_1.zip

    haxm installation failed. to install haxm follow the instructions found at https //software.intel.. çözüm 2:

    Komut istemini yönetici olarak çalıştır ve şu komutu kullan

    dism.exe /Online /Disable-Feature:Microsoft-Hyper-V

    Bu komut Windows içindeki Microsoft Hyper V özelliğini kapatacaktır. This computer does not support Intel Virtualization Technology (VT-x) or it is being exclusively used by Hyper-V" hatası bu sebepten de olabiliyormuş

    haxm installation failed. to install haxm follow the instructions found at https //software.intel.. çözüm 3:

    Diğer bir çözüm olarak da şu sunulmuş: Bu çözüm disk üzerinde indirilen HAXM'i manuel yüklemeyi içeriyor.
    SDK manager kurulum aşamasında Extras diye bir klasör oluşturuyor. Bu klasörün yolu tam olarak; sdk_location/sdk/extras/intel/Hardware_Accelerated_Execution_Manager)  bu klasör altında silent_install.bat  dosyası olacak bu dosyayı çalıştır. Bu dosya arkaplanda HAXM yükleyecek.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • hocam 3 yöntemi de denedim olmadı, 1. yöntemde şu uyarı çıktı https://i.hizliresim.com/y6WLD0.png acaba işlemcinin emülatör'ü desteklememe gibi bir durumu mu var. işlemciyi tarattığımda şunu görüyorum https://i.hizliresim.com/MVQLQ6.png aserifkuzu 5 yıl önce
    • @aserifkuzu evet bu yolladığın son resimde işlemcinin gerekli olan Intel Virtualization Technology (VT-x) desteğinin olmadığı görünüyor. İşlemci modelin neydi? Ona göre bakalım da belki vardır ama BIOS da kapalıdır. murat 5 yıl önce
    • intel core 2 duo CPU P7350 işlemci modeli, PC'de BIOS'a giremiyorum zaten başlangıçta BIOS yok. acaba uygun bir işlemci bulup değiştirsem mi diye düşünüyorum aserifkuzu 5 yıl önce
    • işin aslı @murat hocam flutter ve dark dilini öğrenmeye heves ettim az biraz temel ile ancak eğitim videolarında android studio'da kurulu olmalı ve virtual device lazım dediler ve ben Virtual Device kısmında patladım bu VT-x yüzünden. işin Virtual kısmını geçip gerçek telefon taksam devam edebilir miyim acaba, bu beni çok kısıtlar mı? aserifkuzu 5 yıl önce
    • @aserifkuzu işlemcinde Intel® Virtualization Technology (VT-x) yokmuş, intel web sitesinden kontrol ettim. Hatayı bundan dolayı alıyorsun. Android studio konusunda bilgim yok maalesef murat 5 yıl önce
    • Hocam dediğiniz gibi işlemci desteklemedikten sonra yapacak tek şey kalıyor: işlemciyi değiştirmek. Bende yeni bir işlemci siparişi verdim. Eğer işlemcisi VT-X uyumlu olup bu sorunu yaşayan varsa yukarıda ki çözümleri uygulayabilir. aserifkuzu 5 yıl önce