Android Studio editörünün kullanımı?

Android Studio nedir?

Android Studio, Android uygulamaları geliştirmeye yarayan ve Google tarafından önerilen resmi programlama arayüzüdür.

Benim sorum şu:

Android Studio editörü nasıl kullanılır? İnternette bununla ilgili açık ve anlaşılır bir makale bulamadım. Android Studio editörünün kullanımını açıklayabilecek olan var mı?

musa075 musa075 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    • Teşekkür ederim paylaştığın için. Videoya ben bakacağım, ancak videoyu takip edemeyenler olabilir. Adım adım anlatmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum. musa075 6 yıl önce
    • Bir şey değil. Ben esasta konuyu bilmiyorum. Senin için biraz baktım, biraz araştırdım :) @musa075 temmuz 6 yıl önce

    @temmuz arkadaşımıza video içeren paylaşımı için teşekkür ediyorum.

    Diğer arkadaşlardan da sorunun cevabını adım adım anlatmalarını istiyorum.

    musa075 musa075 (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Android uygulaması yani APK oluşturmak için Android Studio editörü ve ayrıca Xamarin Visual Studio  yeterlimidir başka yolları nelerdir?

      ikinci sorum ise  Android uygulama hazırlayıp googleplay'e eklemek konusunda bilgi verirmisiniz aşamaları şartları getirileri (maddi gelir gibi) vb. nelerdir.

      muvel muvel (332)
      6 yıl önce cevaplandı

        Android Studio bilgisayarı çok kasan bir programdır. Önceden Eclipse ile yapıoduk fakan onada android destek vermeyi bıraktı. Yapcağın uygulamanın içeriğine göre xamarin,unity yada and. studio kullanabilirsin. Google play üyelik alman ve bir miktar para ödemen lazım. Getiri kızmı ticaret işidir yaptığın şeyin satılabilirliğine bağlı.

        krofosyonel krofosyonel (1)
        6 yıl önce cevaplandı

          Android Studio adım adım anlatılacak bir IDE değil. @temmuz'un paylaştığı linklerden android studio derslerine bakabilirsin.

          Uygulamanı Google Play'e koymak için de yıllık belirli bir miktar para ödüyorsun, 90 TL'idi galiba tam hatırlamıyorum.

          toprak34 toprak34 (2026)