Android Studio "Error:Execution failed for task ':app:mergeDebugResources'. > Error: java.util.concurrent ..." hatası

Android Studio üzerinde uygulamayı Run etmek istediğimde Error:Execution failed for task ':app:mergeDebugResources'. > Error: java.util.concurrent.ExecutionException: com.android.ide.common.process.ProcessException: hatası alıyorum, hatayı nasıl çözerim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android Sturdio üzerinde Uygulamanızı Run ederek emülator yada bilgisayarınıza bağlı bir android cihaz üzerinde test etmek istediğinizde aldığınız Error:Execution failed for task ':app:mergeDebugResources'. > Error: java.util.concurrent.ExecutionException: com.android.ide.common.process.ProcessException: hatasının çözümü için aşağıdaki işlemleri yapın.

    1. Uygulamanıza ait bulid.gradle (module:app) bileşenini bulun.
    2. Ardından bulid.gradle (module:app) içindeki android {...} kod dizini arasına aşağıdakileri satırları ekleyin.
    android {
    ....
    aaptOptions.cruncherEnabled = false
    aaptOptions.useNewCruncher = false

    }

    Bu işlemden sonra aldığınız Gradle Task Error:Execution failed for task ':app:mergeDebugResources'. > Error: java.util.concurrent.ExecutionException: com.android.ide.common.process.ProcessException: hatasını artık almayacaksınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)