Android tablet nasıl resetlenir?

Android tablete hangi durumlarda format atmak gerekir?

Android tablete nasıl format atılır?

Android tablet nasıl resetlenir?

Android tablet nasıl sıfırlanır?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android tablete hangi durumlarda format atmak gerekir?

    Android tabletinize format atmak tabletinizi aldığınız gün olduğu hale getirir. Sıfırladığınız tablet daha hızlı çalışır. Sistemsel sorunlar ve bazı uygulamaların tabletinize verdiği zararlar da sıfırlama işlemi ile çözülebilir. Android tabletin ekran kilidini, şifresini unuttuğunuzda da resetleme işlemi yaparak android tabletinizi açabilirsiniz.

    Android tablet nasıl resetlenir?

    Android tabletinizi resetlemek için iki yol var. Birincisi android tabletinizi açabiliyorsanız uygulayabileceğiniz bir yöntem. Eğer tabletinizin ekran kilidini hatırlamıyorsanız ikinci yöntemi uygulayın.

    Resetleme işleminden sonra tabletinizdeki veriler (resimler, dosyalar vb.) silinecektir.

    Yöntem 1:

    1. Android tabletin Ayarlar menüsünde Yedekle ve Sıfırla bölümünü açın.
    2. Fabrika Verilerine Sıfırla yazısına basarak resetleme işlemini başlatın.

    Tabletiniz sıfırlanacaktır.

    Yöntem 2:

    Eğer şifrenizi hatırlamıyor bu nedenle de tablete giremiyorsanız bu yöntem ile resetleme işlemini yapabilirsiniz.

    1. Android tableti kapatın. Power tuşu (Açma tuşu) ve Ses Açma tuşuna basılı tutarak tablet ekranına logo gelene kadar bekleyin.
    2. Açılan ekranda ses açma ve kısma tuşlarıyla Wipe data/factory seçeneğine gelin. Power tuşu ile onaylayın.
    3. Açılan ekranda da Yes seçeneğini seçin ve yine aynı yöntemle onaylayın.

    Bu işlemlerden sonra android tabletiniz ilk aldığınız gün olduğu şekilde açılacaktır.

    Yukarıda anlatılan yöntemler android tabletlerin neredeyse hepsinde işe yarar. Eğer başarısız olursanız android tabletinizin markasına göre daha farklı bir yöntem denemeniz gerekebilir.

    damlakoc damlakoc (1391)