ANDROID TARAYICIDAKİ REKLAM VİRÜSLERİ

Wifi üzerinden de 3G üzerindende girsem REKLAMLAR çıkıyor.''İnternetinize virüs bulaşmıştır,modemi sıfırayınız''  demeyiniz lütfen.Çünkü kendi Wireless'ımın dısındaki Wirelesslarda da reklamlar çıkıyor.

Aşağıdaki sorunu ve cevaabı gördüm ancak çözümü denedim olmadı.DNS değiştirdimm olmadı hatta Yandex'in Virüslü Sitelere girmeye engelli DNS'sini denedim.Mutlaka nette sorun var çünkü android virus kabul etmez.Madem nette sorun var nie baska ağlardada alıyorum bu sorunu tesadüf mü bir kaç yerde ki netlerde virüs olması.Acaba androidi güvenli mod ile mi başlatıp bişeyler yapsam.Bu arada telefonum Samsung GALAXY S4.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜLER.

http://uzmanim.net/soru/linkbucks-virus-android/3655

mertsukut mertsukut (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Wi-fi ve 3g üzerinden de reklam çıkıyorsa modemde ilgili değildir.

    Telefona yüklediğiniz ücretsiz bir uygulamadan kaynaklanıyordur.

    Yüklü uygulamaları kaldırın, özellikle pil ömrünü arttıran, bakım yapan vs programları kaldırın.

    Önemli veriniz yoksa telefonu sıfırlayabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Avast ile taradım virüs bulamadı DR.Web ile aradım o buldu ve bu iki ugulama reklam çıkartıyor dedi.Sildim ancak normal bir şekilde kaldırdım.Yani verileri önbellek verisi falan mutlaka kalmıştır.Silinen uygulamaların verilerini nasıl silebilirim böyle bir program var mıdır acaba? mertsukut 8 yıl önce
    • Uygulama verilerini her uygulama için ayrı ayrı silmek gerekiyor. Ayarlar > Uygulamalar bölümünden her uygulamanın adını tıkladığınızda önbelleki sil, uygulama verilerini sil gibi seçenekler üzerinden silebilirsiniz. cemkara 8 yıl önce