Android te Uygulama ve Oyun Bildirimleri nasıl kapatılır?, Android Bildirimleri nasıl kapatılır?

Android telefonlarda uygulama ve oyun bildirimleri nasıl kapatılır?

Android sisteminde bildirimleri nasıl kapatırım?

Akıllı telefonumda interneti açtığımda birçok uygulamadan bildirimler geliyor ve telefonumu yavaşlatıyor.Bildirimleri nasıl kapatabilirim?

Android telefonda oyun bildirimlerini nasıl kapatırım?

Anroid tabletlerde oyun ve program bildirimlerini nasıl kapatırım?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefon ve tabletlerde Mobil veri veya Wifi bağlantısını açtığınızda birçok uygulama bildirimlerini ekrandan alırsınız.Bunların içinde pek kullanmadığınız program veya arada sırada oynadığınız oyunlar olabilir.Ancak bu bildirimler bazen o kadar çok oluyorlarki telefonu veya tableti yavaşlatabiliyor.Uzun zaman interneti açmayan birisinin internetinin açılması durumunda Facebok, Twitter, Instagram, Periscope, Subway Surfers, vs... gibi birçok oyun ve programın bildirimlerini aynı anda alabilirsiniz.Bunları aynı anda aldığınızda telefon veya tabletinizde donma veya kasılma problemleri yaşayabilirsiniz.Hele ki kullandığınız telefon veya tablet modeli biraz eskimişse uzun süreli donma problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

    Ayrıca istemediğiniz bir program veya oyun gibi uygulamaların da bildirilerini almak istemeyebilirsiniz.Örneğin bir oyun uygualamasının pek çok bildirimi olabilir.Bunlar oyuna geri dön, fırsat kampanyası, 1 alana 1 bedava gibi birçok bildirim alacaksınızdır.

    Android akıllı telefon veya tabletlerde oyun ve program bildirimlerini çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

    Android telefonlarda uygulama ve oyun bildirimleri nasıl kapatılır?

    Anroid tabletlerde oyun ve program bildirimlerini nasıl kapatırım?

    Bildirimleri kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

    1. Telefon veya tabletinizde Ayarlar bölümüne gelin.
    2. Ayarlar bölümü ekranında Uygulamalar'a tıklayın.
    3. Uygulamalar menüsündeyken tüm uygulamaları görüntülemek için üstteki sekmelerden Tümü bölümüne gelin.
    4. Ardından açılan tüm uygulamalar ekranından Bildirimini kapatmak istediğiniz oyun veya programın ismini bulup üzerine tıklayın. (Örnek olarak Facebook uygulaması gösterilecektir.)
    5. Seçtiğiniz uygulama veya oyunun üzerine tıkladıktan sonra açılan ekrandan Bildirimleri göster yazısını bulun ve yanındaki seçili işaretini kaldırın.

    Tüm bu işlemlerin ardından Bildirimleri göster seçeneğini devre dışı bıraktığınız uygulama ve oyundan artık bildirim almayacaksınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)