Android te Varsayılan Uygulamaları Değiştirme nasıl yapılır,Android sisteminde Varsayılan Uygulamaları ayarlama?

-1

Android te Varsayılan Uygulamaları Değiştirme nasıl yapılır?

Android işletim sisteminde Varsayılan olarak ayarlanan uygulamalar nasıl değiştirilir?

Android varsayılan uygulamaları silme işlemi nasıl yapılır?

Android varsayılanları temizleme nasıl yapılır?

Android Varsayılan uygulamalar nasıl düzenlenir?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bildiğiniz gibi Android sisteminde bazı dosyaları açarken size Her Zaman ve Yalnızca Bir Kez seçenekleri ile açmak istediğiniz dosya veya linkin nasıl açılacağını seçmenizi ister.Siz bu seçeneklerden Her Zaman seçeneği seçer ve o uygulamayı başlatırsanız, o uygulama açabileceği tüm dosya veya linklere varsayılan olarak atanır.Varsayılan olarak atanan uygulama açabileceği tüm dosya veya linkleri size sormadan direkt olarak açar.

    Android varsayılanları temizleme nasıl yapılır?

    Android sisteminde varsıylan olarak atanan uygulamaları temizlemek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

    1. Ayarlar menüsüne gelin.
    2. Ardından uygulamalar veya uygulama yöneticisi bölümüne gelin.
    3. Uygulamalar bölümünden varsayılan özelliğini kaldırmak istediğini uygulamayı seçin.
    4. Uygulamayı seçtikten sonra açılan ekrandan Varsayılanları Temizle butonuna basın.
    5. Bu işlemden sonra o uygulamanın varsayılan özelliğini kaldırmış oldunuz.

    Varsayılan özelliğini kaldırmak istediğini her uygulama için yukarıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)