Android telefon nasıl root edilir?

Android telefon en kolay şekilde nasıl root edilir?

Android yüklü telefonları rootlama işlemi en kolay nasıl yapılır?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Android telefonları Root etmek oldukça basittir. Android telefonları root etmek için Kingo Root adlı ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

    Kingo root ile aynı zamanda yapılan Root işlemini geri almak da mümkündür.

    Android telefon nasıl root edilir?

    Android telefonları Root etmek için pek çok yazlım mevcut fakat benim kullandığım ve gördüğüm en basit root programı Kingo Root. Bir kaç tıklama ile Root işlemi gerçekleştirmek mümkün. Ayrıca tekrardan root işlemini geri almak da mümkün.

    Aşağıda adım adım resimli root etme işlemini bulabilirsiniz.

    1. Kingo Root programını buradan indirin ve kurun.
    2. Kingo Root kurulumu bittikten sonra telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın.
    3. Kingo Root önce gerekli sürücüleri yükleyecektir. Bu ekran ile karşışaşırsanız telefonunuzun kablosunu çıkarın ve takın
      kingo root sürücü yükleme

    4. Root etme işlemine devam edebilmek için telefonunuzda Developer Modunu yani geliştirici modunu açmış olmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınıza dair Kingo Root içinde bir ekran karşınıza gelecek
      Android Root etme Developer modu açma
    5. Buradan telefonunuzdaki android sürümünü seçin ve ekrandaki yönlendirmelre göre hangi android sürümünü kullanıyorsanız  ona göre işlem yapın ve Developer modunu açın.
    6. Açtıktan sonra telefonun kablosunu çıkartın ve tekrar takın.
    7. Daha sonra Developer Options yani Geliştiric seçeneklerinde bulunan  Debugging / Hata Giderme altındaki Android Debuging / Android hata giderme seçeneğini açın.
    8. Kingo Root sizi USB Debugging'i açmanız konusunda uyaracaktır.
      USB debuging açma
    9. Telefonunuzda açılan pencerede OK tiklayin.
    10. Kingo Root daha sonra telefonuzda bir uyarı penceresi açarak sizden izin isteyecektir buna izin verin
      Kingo root izin verme
    11. Bu işlemler bittikten sonra artık android telefon root edilmede hazır. Root butonuna tıklayın.Android root etme
    12. Artık telefonunuz rood edildi. Dilerseniz daha sonra Remove Root seçeneğini tıklayarak Root işlemini geri alabilirsiniz.
      android Root geri alma

    Android telefonlar Kingo Root ile kolayca root edilebilir ve Root işlemi dilendiğinde geri alınabilir.

    Adroid telefonu root ettiğinize aslında yapılan işlem, android işletim sisteminin kısıtlı yönetici haklarını kaldırıp sınırsız hak vermiş oluyorsunuz. Yani telefonu Root ettiğinizde artık telefonunuzda tüm yönetici izni ve yetkisi gereken işlemler yapılabilir.

    Bunun artıkları olduğu gibi eksikleride olacaktır. Zararlı uygulamalar artık sizden izin almadan tüm işlemleri yaabilir anlamına da gelmektedir. Bu sebepten bilginiz yoksa veya ne yaptığınızdan emin değilseniz telefonunuzu root etmeyin.

    Ayrıca root işlemini telefonu garanti kapsamından çıkaracağını da unutmayın.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      hocam root ıslemının sonalrına dogru odın moda gecırdı telefonumu fakat ne yuklemem gerektıgı konusunda hıc bır fıkrım yok yardımcı olabılrmısınız

      akutasame akutasame (1)