Android Telefon Şarj Problemi

Telefonu kapattığımda şarj seviyesi 60 dı 15 saat kapalı kaldı telefon şarj 63 e yükselmiş bu nasıl oluyor telefon eski değil 1 yıllık bir telefon.

mumim mumim (19)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    1.YÖNTEM - Sıkıntı büyük ihtimalle pilde kalibrasyon sıkıntısı vardır eğer cihazın Samsung ise Çevir bölümüne gelip *#0228# yaz ve kalibrasyon yapıp yeniden başlat büyük ihtimal ile düzelecektir.

    2.YÖNTEM - Telefonunu tamamen şarj edip yeniden başlat başlattıktan sonra şarja takıp 30 - 50 dk bekleyin ve kullanın. İşlem bu kadar !

    sametdemir sametdemir (60)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hocam ilk defa oluyor telefon açıkken daha önce hiçbir şey olmadı böyle kapatınca yükseldi bir sorun olduğunu sanmıyorum telefonda acaba anlık bir sorun mu oldu şarj göstergesinde mumim 3 yıl önce
    • Hocam bataryanın ömrü azalmış olabilir sametdemir 3 yıl önce