Android Telefon yada Tablet Nasıl Hızlandırılır?

Android Telefon yada Tablet Neden Yavaşlar?

Android Telefon yada Tablet Nasıl Hızlandırılır?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android Telefon ya da Tablet Neden Yavaşlar?

    ◕ Arka planda çalışan uygulamalar cihazınızın yavaşlamasına sebep olabilir.

    ◕ Yüklediğiniz programlar açılışta çalıştırılmaya başladığı için cihazınızın RAM belleğinin neredeyse tamamını kullanır. Bu da cihazın geç açılmasına sebep olur.

    ◕ Canlı duvar kâğıdı kullanıyorsanız, telefon yada tabletiniz yavaşlayabilir.

    ◕ Aynı anda çalıştırdığınız veya kapatmayı unutup diğer uygulamalar arasında geçiş yaptığınız için cihazınız hangi uygulama için performansını harcayacağına karar veremeyebilir.

    ◕ Ram belleğinin geçici hafızasını temizlemiyorsanız cihaz yavaşlayabilir.

    ◕ Çok fazla sistem gereksinimi duyan veya online güncelleme için sürekli çalışan bir oyununuz veya uygulamanız varsa cihazınızda kasma, donma ile karşılaşabilirsiniz.

    Android Telefon yâda Tablet Nasıl Hızlandırılır?

    ► Yedeklerinizi aldıktan sonra zaman zaman fabrika ayarlarınıza geri dönün.

    ► Rom temizleme yazılımlarını kullanın.

    ► Android parmak hareketleri kısa yollarını kullanın.

    ► Gereksiz uygulamaları cihazınızdan komple kaldırın.

    ► Dosya sisteminizde kalan uygulama kaldırma sonrası boşa yer kaplayan eski uygulama dosyalarını silin.

    ► Widget'larinizi kullanmıyorsanız kaldırın.

    ► Arkaplan uygulamalarınızı durdurun.

    lion lion (595)