Android telefona en sağlıklı format nasıl atılır?

Merhaba, ben Samsung Galaxy A71 modeli kullanıyorum. Telefonumda şarj sorunu var ve hızlı tükeniyor şarjım. Ben de Android 11 geldikten sonra telefona format atıp sıfırlamayı düşünüyorum, en sağlıklı format nasıl atılır?

emrah662020 emrah662020 (30)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefonunun kapat.

    1. Telefon kapalıyken Ses Arttırma ve Telefonu açma tuşuna aynı anda basmaya başla.
    2. Telefonun açılacaktır. Basılı tutmaya devam et. Telefonda Samsung logosu göründüğünde  tuşlara bamayı bırak.
    3. Üzerinde Ünlem olan bir Android simgesi gelirse Ses Arttırma ve Telefonu açma tuşuna aynı anda bas bırak
    4. Android System Recovery ekranı gelecek.
    5. Burada Wipe data / Factory Reset bölümüne Ses kısma tuşu ile gel.
    6. Onaylamak için açma kapama düğmesine bas.
    7. Onay isteyecek Yes seçeğine gel. Açma kapama düğmesi ile onay ver.

    Bu işlemden sonra telefonun hard reset yemiş yani sıfırlanmış olacak.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

    • samsung'a sormuştum ama onlarda ayarlardan sıfırla daha sağlıklı olur demişti yinede teşekkürler emrah662020 3 yıl önce
    • @emrah662020 bu menü kullanıcılara karışık geliyor diye oraya yönlendirmişlerdir. Her ikisi de iş görür. murat 3 yıl önce