Android telefonda Chrome ''web sitesi ayarları'' bölümünde çıkan isimsiz site

Android telefonumda uzun bir süredir virüsümsü şeylerden muzdaripim. Sürekli reklam ve farklı sitelere yönlendirilmesi vs.

Chrome ayarlarını kurcalarken ''web sitesi ayarları'' bölümünde girdiğim bütün siteler ismen ve adresleri ile mevcutken en üstte bir tane yıldız (*) simgesi adres satırı olmaksozın duruyor. Tıkladığımda pop-up açılsın mı açılmasın mı diye soruyor.  Aradığım virüsün kaynağı bu olabilir mi?

Ekran görüntüaü aldım ama Fotoğraf yüklemeyi beceremedim.

bcakmak28 bcakmak28 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Telefonunuza root atmanızda fayda var.

    Telefonununuzdaki dosyaları bir yere yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın %50 şans gitmiş olacaktır virüs eğer gitmezse root atmanız gerekli.

    alperengunes alperengunes (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      Android telefonlardaki bu tür istenmeyen reklamların kaynağı genelde yüklenmiş olan ücretsiz yazılımlardır.

      Telefonunuzda yüklü olan ücretsiz yazılımları kontrol edin.

      Muhtemelen reklamlara sebep olan üctersiz uygulamayı bulabilirsiniz.

      Bu uygulama bir oyun da olabilir.

      Daha sonra tarayıcı verilerini temizleyin.

      Ayarlar > Uygulamalar > Tümü ve sonra Chrome'u seçin. Daha sonra Clear Cache / Öncelleği temizle ve Cleaner Data / verileri temizle seçeneklerine dokunun.

      Ayrıca bu reklamlar kabosuz ağ üzerinden mi geliyor? 3G üzerinden reklam görüntüleniyor mu?

      Sadece kablosuz ağ kullanırken karşınıza çıkıyorsa  modeminizde güvenlik açığı olabilir.

      Şu linki kullanarak modeminizde güvenlik açığı var mı yok mu listeden kontrol edebilirsiniz: Misfortune Cookie güvenlik açığı nedir?

      murat murat (12492)