Android telefonda google Ad reklamları

Merhaba android telefonuma birkaç haftadır reklamlar gelmekte, internet olsun ya da olmasın ekranda beliriyor. Uygulama tanıtımı şeklinde reklamlar ve google AD ile alakalı anladığım kadarıyla. Reklam üzerinden ayarlara girip uğraştım ancak bir işe yaramadı.Yardımcı olur musunuz?

http://i.hizliresim.com/z3ynMB.png

perfeccct perfeccct (22)
7 yıl önce sordu

  • hangi android sürümü mevcut? murat 7 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Android telefonlara zararlı yazılmlar bulaşarak karşınıza beklenmedik reklamlar çıkmasına neden olabiliyorlar.Genelde zararlı bir uygulama yüklendiğinde ve uygulamanın sizden aldığı fazla yetkiler sebebiyle bu sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Android telefonunuzu aşağıdaki virüs programları ile taratabilirsiniz.

Virüs programları ile taratmanızın ardından telefonunuzdaki önbellek ve kalıntı verileri temizlemek için de Clean Master isimli uygulamayı kullanın.

Bu aşamaların ardından telefonunuz temiz ve daha performanslı çalışmaya başlayacaktır.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce cevaplandı

  • Merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkürler. Avast antivirüs ile clean master uygulamasını kullanıyorum, kullanmama rağmen reklamlar çıkıyor. Diğer dediğiniz uygulamalarla da tarama yaptırdım ayrıca malwarebytes ile de tarama yaptırdım herhangi bir sorun bulmadı. Şimdilik reklam gelmiyor umarım tekrarlamaz. Tekrar teşekkürler. perfeccct 7 yıl önce

Malesef reklamlar devam etmekte başka bir yol önerebilir misiniz?

perfeccct perfeccct (22)
7 yıl önce cevaplandı

    Antivirüs programları bir şey bulamıyorsa, sırası ile şunları deneyin:

    • 3G / 4.5G bağlantı da da reklam çıkıyor mu?
    • Wi-Fi kullanıyorsanız o wi-fi'ye bağlı diğer cihazlarda reklam çıkıyor mu?
    • Yüklü olan oyun ve ücretsiz uygulamaları tek tek kaldırın

    Android telefonlarda bazen çekirdek seviyesinde zararlı yazılım bulaşabiliyor. Bu durumda antivirüs programları işe yaramaz. Temiz ROM yüklemek gerekir. Bu konuda bilginiz yoksa, teknik servise götürmeniz ve telefonunuza temiz ROM yükletmeniz iyi olur.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkürler. perfeccct 7 yıl önce

    Temiz rom yükleme @murat tavsiyesi mutlaka çözüm olur. Ama önce "hard reset" denenmeli. Yani fabrika ayarlarına dönülmeli ve sonuç görülmeli. Bu çok büyük ihtimalle problemi köklü olarak çözer. Eğer bu şekildede problem yine devam ederse temiz rom yükleme (veya yükletme) yoluna gidilir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkürler. perfeccct 7 yıl önce
    • Dilerim çözüm sağlar. Bir şey değil @perfeccct temmuz 7 yıl önce