Android telefonlarda hackerlardan nasıl korunurum

Merhaba,

Bir android telefonda hackerlardan nasıl korunabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hackerlardan korunabilmenin en temel faktörleri

    E-Posta Koruma modu: E- Postalar üzerinden spam veya truva atı barındıran dosyalar telefona sıza biliyor özellikle G-Mail Hotmail vb.. bunun içinde mutlaka E-posta uygulamamızda doğrulama kodu modunu bulup mutlaka aktif hale getirmeleyiz daha da güvenli hale getirilmesi için mutlaka E-Posta uygulamanızın güvenlik ayarlarından seçenekleri iyi seçip aktif hale getirmeliyiz.

    Onun haricinde Mcafee kullanılması gerek İnternette gezinme casus yazılım virüslü wi-fi ağları yada daha bir çok şeyde iş görüyor. Hatta Mcafee nin bir telefon çıkarmıştı telefona asla virüs girmiyor yada konuşmalar dinlenmiyor virüs sızamıyor resmen güvenlik telefonu.

    Farklı korunma metotları var ama onun içinde resmen telefonun derin ayarlarınına el atılması gerekiyor yani room yada root gibi çünki bu iki düzeyde telefonun işleyişine bizzat kullanıcı ayar veriyor.

    lucas77 lucas77 (199)
    5 yıl önce cevaplandı

      1-)İnternette dosya falan indirme

      2-)Antivirüse fazla güvenme ama genede kullan :)

      3-)Google Play'den dosya indirdiğinizde gereksiz izin istiyorsa o izni kabul etmek yerine reddediniz

      4-)Wifi modem arayüzünden kullanıcı yalıtımını açınız ki aynı wifideki kullanıcılar sizin telefonunuza sızmasın :)

      5-)Telefon güncel olsun

      6-)Açık şifresiz wifilere pek güvenmeyin

      7-)Şifreniz falan anlamsız ve güçlü olsun

      8-)Kimseye güvenip bilgilerinizi vermeyin

      9-)Root ve twrp gibi şeyler kullanmayın

      10-)Tarayıcınızdaki eklentilere dikkat ediniz (tabi eklenti kullanıyorsanız)

      11-)Mobil ödeme kapalı olsun

      Aklıma gelenler bunlar :)

      brokropro123 brokropro123 (21)