Android telefonlarda isim olarak gönderilen sms / mesajlar nasıl engellenir?

Android 4.4 sürümüne sahip telefonda numara olarak gönderilen sms, mesajları engellemek mümkün. Bazı isim olarak gönderilen smslerde engellenebiliyor. Ama DIGITURK, VATAN, BONUS gibi ad ile gönderilen mesajları blacklist yani karalisteye ekleyemiyorum.

Şirket veya ürün adı olarak gönderilen tanıtım, bilgilendirme mesajlarını telefonda nasıl engellerim?

pelinny pelinny (863)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefonlarda SMS engellemek mümkün. Numara ile gönderilen mesajları zaten Android üzerindeki Blacklist özelliği engelleyebiliyor.  Bu özellik bazı ad ile gönderilen SMS'leri de engelleyebiliyor. Fakat engelleme listesine el ile şirket, ürün, marka, gönderen adını ekleyerek engelleme yapmak mümkün.

    Gönderen adına göre sms engellemek için Google Play üzerinde pek çok program var.

    Aynı zamanda Google Hangouts ile gönderen adına ve numarasına göre sms gönderenleri engelleyebilirsiniz.

    Android de gönderen adına göre sms engellemek için

    1. Google Play'e girin ve Hangouts uygulamasını indirin.
    2. Hangouts uygulamasını kurduktan sonra SMS engellemek için aşağıdakileri yapın.
    3. Settings / Ayarlar bölümüne girin.
    4. More Daha fazla bölümüne dokunun.
    5. Wireless & Networks / Kablosuz & Ağlar  bölümüne dokunun.
    6. Daha sonra Default SMS  / Varsayılan SMS bökümüne dokunun.
    7. Bu bölümen Hangouts'u seçin.

    Artık gelen ve gönderilen SMS mesajlarınız Hangouts tarafından yönetilecek.

    Hangouts ile isim ile gönderilen numarasız sms mesajlarını nasıl engellerim?

    1. Hangouts mesajlar bölümüne dokunun.
    2. Engellemek istediğiniz mesajı açın.
    3. Daha sonra sağ üst köşedeki alt alta üç nokta simgesine dokunun.
    4. People & Options  / Kişiler & Seçenekler dokunun.
    5. Block DIGITURK / DIGITURK'ü engelle seçeneğine dokunun.
    6. Açılan uyarı ekranına Block / Engelle seçeneğine dokunun.

    Bu şekilde hem numara ile gönderilen hem de isim olarak gönderilen sms gönderilerini engelleyebilirsiniz.

    pelinny pelinny (863)