Android Telefonlarda Kayıtlı Wifi Şifresini Nasıl Görebilirim ?

Android sistemli telefonlarda kayıt olan ağların şifrelerini nasıl bulabilirim?

Android telefonda kayıtlı wifi şifrelerini görmek için ne yapmam gerekiyor?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android Telefonlarda Kayıtlı Wifi Şifresini Nasıl Görebilirim ?

    Android sistemli telefonlarda kayıtlı Wi-fi şifrelerini kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.Ancak bunu yapabilmek için telefonunuzun ROOT erişiminin olması gerekiyor.Eğer ROOT erişimi olmazsa wifi şifrelerinin tutulduğu dosyaya erişemeyiz.ROOT un bize verdiği izin sayesinde telefonunun tüm dosyalarına erişme imkanı buluruz ve Wifi şifresinin tutulduğu dosyadan şifreleri çok rahat bir şekilde görüntüleyebiliriz.

    Android Telefonlarda Wi-Fi şifresini görüntüleyebilmek için ihtiyacımız olanlar;

    • Android telefonunuza ROOT erişimi için ROOT atmak. Telefonunuza ROOT atmak için buradaki konuyu ziyaret edebilirsiniz.
    • Telefonunuzda ROOT erişimi verilen dosyalara ulaşmak için Root desteği veren bir dosya yöneticisine sahip olmak. Uygulama olarak Root Browser'i kullanabilirsiniz.Kolay ve kullanışlıdır.Root Browser uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

    Yukarıdaki istekleri karşıladıktan sonra şifre görüntülemek için adımları uygulamaya geçebiliriz.

    Android sistemli telefonlarda kayıt olan ağların şifrelerini nasıl bulabilirim?

    1. Telefonunuza Root atın (Yukarıda açıklanmıştır)
    2. Root Browser'i Google Play Store üzerinden indirin.
    3. Root Browser i uygulamasını başlatın.
    4. Ekranda data->misc->wifi yolunu açın, wifi klasörü altında wpa_supplicant.conf dosyasına tıklayın.Karşınıza hangi program ile açılmak istenileceğine dair ekran çıkacaktır.RB Text Editor uygulamasını seçebilirsiniz. (Eğer data klasörü içine girdiğinizde klasör boş görünüyorsa, telefonunuzdaki ROOT erişimi için Root Browser uygulamasına izin vermemişsiniz demektir)
    5. Ardından wpa_supplicant.conf  içeriğinde kayıtlı tüm ağları ve şifrelerini görüntüleyebileceksiniz.

    Tüm bu işlemlerin ardından Android işletim sistemli telefonunuzda kayıtlı Wi-fi ağlarını ve şifrelerini görebileceksiniz.

    Not: ROOT işlemi size telefon üzerinde tam olarak yetki işlemi verir.İstendiğinde android sisteminin tüm dosyalarına ulaşabilir ve düzenleyebilirsiniz.Ancak bu işlem bilinçsiz yapıldığında riski olacaktır. Bilmediğiniz uygulamalara ROOT erişim yetkisini vermeyin.

    ismailsarp ismailsarp (6010)