Android telefonum saati geri alıyor sorunun çözümü

Android telefon kullanıyorsanız ve telefonunuz otomatik olarak kendini bir saat geriye almış durumdaysa aşağıdaki ayarları uygulayarak kış saati uygulamasını iptal edebilirsiniz.

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefonum saati geri alıyor sorunun çözümü:

    Telefonunuz otomatik olarak kendini bir saat geri alıyorsa, hala kış saati uygulamasını kullanıyor demektir. Bilindiği üzere artık Türkiye'de kış saati uygulaması kullanılmayacak. Bu sebepten telefonlardaki  saati otomatik olarak ayarla seçeneğini iptal etmeniz  gerekiyor.

    Android telefonum saati geri alıyor sorunun çözümü için şunları yapın:

    1. Telefonunuzda ayarlar bölümüne gidin.
    2. Sistem altındaki Tarih ve Saat'e dokunun.
    3. Otomatik saat dilini işaretini kaldırın.
    4. Saat dilimi olarak Minsk GMT +3:00 seçin
    5. Artık telefonunuz saati düzgün gösterecektir.

    Türkiye'nin daha önceden GTM+2:00 olan saat dilimi ayarı artık GMT+3:00 olarak değişmiştir.  Bu ayarı yaptığınızda artık Android telefonunuz otomatik olarak saati düzeltecektir.

    murat murat (12492)