Android telefonumda üniversite Wi-Fi ağına bağlanamıyorum

ıPhone kullanıcıları sorunsuz bir şekilde bağlanırken ben her adımı doğru uygulamama rağmen bir türlü bağlanamadım. Sanırım sertifika kısmında bir yanlış yapabiliyorum ama CA sertifika kısmını ''doğrulama'' olarak seçmeden bağlan butonuna tıklayamıyorum. Nasıl bağlanabilirim ?

bcaggul bcaggul (117)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Üniversitelerin Wi-Fi ağları evine aldığın TTNET internetine benzemez. Onların kendilerine özel güvenlik sistemleri, politikaları falan vardır.

    Sen hangi üniversitede yaşıyorsun bu sorunu? İnternet sitesinde falan vardır belki bakalım.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • evet biliyorum aynı olmadığını ve defalarca araştırıp denedim zaten tek farklı yaptığım kısım CA sertifika kısmı. Bahçeşehir Üniversitesi'nde yaşıyorum bu sorunu. İnternet sitesinde ki yönergeleri de denedim. Telefonun ayarlarında değiştirmem gerek bir kısım olduğu da yazıyordu ama ne yazık ki o kısımı bulamadım çünkü anlatımlar android 3 sürümünden kalma çok eskiler ben android 8 sürümündeym bcaggul 5 yıl önce
    • Ben de biraz inceledim. Bazı ek güvenlik ayarları yap diyor ama Android 8li bir telefonum olmadığı için deneme şansım yok maalesef. Bence sen bu durumu öğrenci işlerine anlat, ya da artık üniversitenin internetiyle kim ilgileniyorsa. En sağlıklı yardımı onlar yapar diye düşünüyorum. @bcaggul omercik 5 yıl önce