Android TV ye virüs bulaşır mı?

Android TV ile wi-fi yada eternet veya cep telefonu yolu ile internete girilirse TV ye virüs bulaşır mı ?

mat7 mat7 (341)
10 ay önce sordu

  • Çok güzel bir soru bu arada. murat 10 ay önce

Toplam 1 Cevap

Android bir işletim sistemidir. Üzerine uygulama yüklenebilen tüm sistemlere virüs bulaşabilir. Fakat bunun için öncelikle televizyona virüs içeren bir uygulama yüklenmesi gerekir.

Ağ üzerinden (wi-fi, ethernet vb)  worm türü virüsler bulaşabilir. Fakat şuanda bilinen ve Android cihazları etkilyen bir worm virüs yoktur.

Worm türü virüslerin ağ üzerinden Android tv ye bulaşabilmesi için Android işletim sisteminde buna izin verecek bir güvenlik açığının olması gerekir. Şuanda bilinen bu anlamda bir güvenlik açığı yoktur.

Teknik olarak Android televizyonlara, Android akıllı cihazlara virüs bulaşabilir. Fakat sorduğun anlamda şuanda bilinen bir virüs yok.

murat murat (12492)
10 ay önce cevaplandı

  • Teşekkürler. Sizde güzel cevaplamışsınız. tekrar teşekkürler. Bilginize sağlık. @murat (12369) mat7 9 ay önce
  • 🙏🙏🙏 @mat7 murat 9 ay önce