Android USB hata ayıklama nasıl aktif edilir?

Android telefon ve tabletlerde USB hata ayıklama nasıl aktif edilir?

murat murat (12492)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android cihazlarda USB hata ayıklamayı aktif etmek için önce Geliştirici seçeneklerini açmalısınız.

    Android cihazlarda geliştirici seçenekleri nasıl açılır?

    Android 4.2 ve üzeri cihazlarda geliştirici seçenekleri şu şekilde aktif edilir:

    Geliştirici seçeneklerini açmak için öncelikle Android cihazınızın Derleme numarasını bulmanız gerekiyor.

    Bazı Android cihazlarda Ayarlar> Telefon Hakkında > Yazılım Bilgisi > Derleme Numarası bölümünde bulunurken, farklı android cihazlarda Ayarlar> Telefon Hakkında > Derleme Numarası bölümünde bulunabiliyor

    Android cihazınızda derleme numarasını bulduğunuz zaman üzerine sürekli basın. Birden çok defa bastığınız zaman ekranda "Geliştirici olmak için X adımınız kaldı" mesajı alacaksınız. Buradaki X kaç kere daha basmanız gerektiğini belirtiyor. Derleme numarasına X kadar bastıktan sonra  “Artık Geliştirici Oldunuz” mesajını almış olacaksınız. Bu adımların sonunda geliştirici seçenekleri açma işlemi tamamlanacaktır.

    Alıntı: Android cihazlarda 'Geliştirici Seçenekleri' nasıl açılır?

    Android telefon ve tabletlerde USB hata ayıklama nasıl aktif edilir?

    Geliştirici seçenekleri aktif olduktan sonra Ayarlar > Ek ayarlar bölümünden Geliştirici seçeneklerine dokunun.  Bu sayfada bulunan USB hata ayıklaması seçeneğini açık duruma getirin.

    murat murat (12492)