Android uygulamalarının eski sürümlerini nasıl bulurum

Android uygulamalarının eski versiyonlarını nasıl yüklerim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android telefon kullanıyorsanız uygulamalarınızın eski sürümlerini çeşitli siteler aracılığıyla bulmanız mümkün.Uygulamaların eski sürümlerine ulaşmak istenmesi genelde;

    • Yeni sürümde eklenen özellikleri, yapılan görsel değişiklilkleri beğenmeme,
    • Yeni sürümle beraber telefonda hataların artması ve uygulamanın kapanması,
    • Yeni sürümle birlikte telefonda yavaşlık oluşması

    gibi durumlarda kullanıcılar eski sürüme dönmek isteyebiliyorlar.Uygulamarın eski sürümlerine Google Play Store üzerinden ulaşılamıyor.Dolayısıyla kullanıcılar bazen istemeden, bazen de bilerek yükledikleri günlelleştirmeleri geri alamıyorlar.

    Bu tarz sorunlar için yapılmış birkaç site mevcut.Bu siteler Uygulamaların tüm versiyonlarını kendi sitelerinde depolayarak kullanıcılara açıyorlar.Kullanıcılar da bu dosyaları site üzerinden indirerek telefonlarına kurabiliyor.

    Uptodown siteside bunlardan biri.Buraya tıklayarak uptodown sitesine ulaşabilirsiniz.Uptodown sitesi üzerinde sol taraftan Android platformunu seçebilirsiniz.Ardından aramak istediğiniz uygulamayı arama çubuğuna yazıp bulun.Uygulama sayfasının içindeyken biraz altlara indiğinizde Önceki Versiyonlar bölümünü göreceksiniz.Buradan Tümünü Gözat diyerek önceki versiyon listesine ulaşabilirsiniz.Ardından indirmek istediğiniz versiyona tıklayarak .apk formatında indirebilirsiniz.

    .apk dosyalarını android telefonunuza kablolu veya kablosuz şekilde atarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)