Android uygulamanın arka planda sürekli açık kalmasını nasıl sağlarım?

Turkcell T50 cep telefonuna sahibim. Whatsapp'dan bildirimlerim ve mesajlarım gelmiyor. Bunun nedeninin arka planda kapanmasından dolayı oldugunu düşünüyorum. Çünkü kullandığım antivirüs programı ve sürekli görev yöneticisinden uygulamaları kapatmak zorunda kalmam bu sorunu tetikliyor. Sadece bir uygulamanın arka planda sürekli açık kalmasını nasıl sağlayabilirim?

yusufcb yusufcb (30)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android işletim sisteminde arka planda çalışan uygulamaları yönetmek mümkün. Root yetkisine sahip Android cihazlarda Greenify yazılımını kullanarak istenmeyen yazılımların arka planda çalışması önlenebiliyor. Fakat arkaplanda bir yazılımın sürekli çalışmasını sağlamak gibi bir özellik yok. Zira Android işletim sisteminin çalışma mantığı sürekli olarak arka planda uygulamaları açık tutmaktır. Bu durumda cihaz yüksek RAM ve işlem gücü tüketmesine karşın kullanıcı isteklerine anlık olarak diğer işletim sistemlerine göre daha hızlı tepki vermektedir.

    Sorun bir Whatsapp uygulamasının farklı bir uygulama tarafından sürekli kapatılıyor oluşu. Yani bir uygulama Whatsapp uygulamasını sürekli kapatıyor fakat Android işletim sisteminin çalışma mantığı gereği sürekli Whatsapp tekrar açılıyor ve uygulama tekrar kapatıyor. Bu durumda ise size bildirim gelmiyor.

    Yapmanız gereken cihazda bilmediğiniz yazılımları kaldırmak. Kullandığınız Anti-virüs programının bu soruna yol açtığını düşünüyorum. Ek olarak cihaza hard reset atarak sorunu çözebilirsiniz. Anti-virüs programı olarak Avast'ın mobil sürümünü önerebilirim.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Yanlız ben antivirüs programını kullanmıyorken bu sorun zaten vardı whatsapp ın forum gibi sitesinde yer alan çözümleride denedim ama olmadı acaba görev yöneticisinden sürekli tüm işlemleri kapat seçeneğini kullandığımdan mı kaynaklanıyor ? Etkili bir çözümü yok mudur acaba ? yusufcb 8 yıl önce
    • Uygulamış olduğunuz tüm işlemleri kapat seçeneğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. brsozl 8 yıl önce
    • Bende düşünüyorum ama :) başka telefonlarda bu işlemi yapsanız dahi mesajlar olması gerektiği gibi anlık gelip gidiyor bunun bir çözümü yok mudur ? yusufcb 8 yıl önce
    • Hard reset atmayı denediniz mi? brsozl 8 yıl önce
    • Denedim bir sonuca ulaşamadım ! yusufcb 8 yıl önce
    • Hard reset atmanız durumunda sorun çözülecektir. ! işareti koymanıza gerek yok. Burada yardımcı olmaya çalışıyoruz. brsozl 8 yıl önce
    • Ben onu o anlamda koymadım ben hiç bir zaman ters cevap yada soru fark etmez sormam çünkü yaptığını işe sonsuz saygı duyuyorum karşılıksız yardım ediyorsunuz belki karşılığı vardır ama beni ilgilendirmiyor şuan siz bana ters bir cevap verdiniz normalde ben bunun altında kalmam ama her yorumuma cevap yazdınız sabırlı bir şekilde o yüzden sadece bu şekilde açıklamakla yetiniyorum iyi günler sizde bir açıklama yaparsınız artık. yusufcb 8 yıl önce
    • Ben yanlış anlamışım ozaman. Böyle düşünüyorsanız sorun yok :) brsozl 8 yıl önce