Android üzerinden kablosuz veri aktarımı nasıl yapılır, AirDroid programı nasıl kullanılır?

-1

Android üzerinden kablosuz veri aktarımı nasıl yapılır?

AirDroid programı nedir, nasıl kullanılır?

AirDroid programından telefona kablosuz veri aktarımı nasıl yapılır?

Android telefona kablosuz resim, müzik ve video atmak vb.. nasıl yapılır?

Android üzerinden bilgisayara kablosuz veri aktarımı nasıl yapılır?

Android telefona kablosuz nasıl bağlanılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Android işletim sistemli bir akıllı telefon kullanıyorsanız kablosuz olarak bilgisayarınıza çok kolay bir şekilde resim, müzik, video veya dosya vb... gibi veri aktarımı işlemlerini çok kolay bir şekilde aktarabilirsiniz.Kablosuz veri aktarımı için Wi-Fi bağlantınız kullanılacaktır.

    Veri aktarımını sağlamak için bilgisayarınıza hiçbir programı kurmanız gerekmiyor.Bilgisayarınızda telefona bağlanmak için web browser programlarından herhangi birini kullanabilirsiniz.Akıllı telefonunuza ise AirDroid isimli uygulamayı yüklemek durumundayız.Veri aktarımı yapabilmek için AirDroid uygulaması Wi-Fi bağlantınızı kullanacaktır.Dolayısıyla telefonunuz ve veri aktarımı yapmak istediğiniz bilgisayarınızın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekmektedir.

    AirDroid nedir, nasıl kullanılır?

    AirDroid Android markette yer alan ve kablosuz olarak bilgisayarınızdan telefonunuza veri aktarımını sağlayan ücretsiz bir programdır.

    AirDroid uygulaması ile telefonunuza kablosuz olarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

    • Resimlerinizi alabilir veya telefonunuza resim atabilirsiniz.
    • Videolarınızı alabilir  veya telefonunuza resim atabilirsiniz.
    • Dosyalarınızı alabilir  veya telefonunuza resim atabilirsiniz.
    • Mesajlarınızı okuyabilir ve mesajlarınıza cevap verebilirsiniz.
    • ve daha birçok özellikleri kullanabilirsiniz.

    AirDroid Programını nasıl indiririm ve nasıl yüklerim?

    AirDroid programını indirmek için;

    1. Telefonunuzunuzdan Googla Play Store mağazasına gidin.
    2. Arama bölümüne AirDroid yazın ve çıkan sonucun üzerine tıklayın.Ardından uygulamayı yüklemek için Yükle butonuna basın.
    3. Uygulamanın yüklenmesini bekleyin.
    4.

    AirDroid programından telefona kablosuz veri aktarımı nasıl yapılır?

    1. Telefonunuzun Wi-Fi ağınıza bağlı olduğundan emin olun, bağlı değilse bağlantınızı gerçekleştirin.
    2. Yüklediğiniz AirDroid uygulamasını telefonunuzdan çalıştırın.
    3. Uygulamayı ilk açtığınız için size birkaç bilgilendirme yazısı çıkartabilir, adımları geçin ve ana ekrana ulaşın.
    4. Eğer Wi-Fi ağına bağlandıysanız AirDroid uygulaması telefonunuza bağlanılması için size ip adresinizi gösterecektir.
    5. Bilgisayarınızda herhangi bir Web browser (internet tarayıcı)'i başlatın.(Chrome,mozilla,opera vb..)
    6. Ardından web browser adres çubuğuna AirDroid uygulamasının size gösterdiği ip adresinizi girin.Yukarıdaki örnek için web browser e 192.168.2.204:8888 girilecektir.
    7. Numaranızı Web browser (internet tarayıcı) girdikten ve enter tuşuna bastıktan sonra telefonunuza bir bilgilendirme uyarısı gelecek ve size erişime izin vermeniz istenecektir.Telefonunuzdan Kabul et tuşuna basın ve devam edin.
    8. Ardından telefonunuzun Web browser (internet tarayıcı) üzerinden telefonunuzun içeriğine ulaşmış olacaksınız.
    9. AirDroid arayüzü üzerinden resim, video, dosya aktarımı yapabilmek gibi veya mesaj atabilmek gibi birçok özelliği ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)