Android Varsayılan Uygulama Ayarlarını Değiştirme

Android varsayılan uygulama ayarları nasıl değiştirilir?

Yanlışlıkla seçilen uygulama ayarları nasıl değiştirilir?

Android uygulamanın varsayılan ayarı nasıl yönetilir?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir uygulama açtığınızda sizden o uygulamanın ne ile açılacağını veya buna benzer kalıcı olarak ayarlanabilen bir durumu seçmenizi ister.

    Yalnızca bir defa seçeneğini seçerseniz, uygulamayı her açtığınızda sizden bu ayarı tekrar yapmanızı isteyecektir. Ancak aksi durumda Her zaman derseniz bu ayar kabul edilecektir. Fakat bunu yanlışlıkla yapmış olabilirsiniz. Veya biri süre sonra başka bir durumla karşılaşabilirsiniz ve bu ayarı değiştirmeniz gerekebilir.
    Android üzerinden uygulamaların varsayılan ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

    Yalnızca bir uygulamanın Varsayılan ayarını değiştirmek için:

    1. Android telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.

    2. Uygulamalar başlığına tıklayın ve Varsayılan ayarı değiştirmek istediğiniz uygulamaya tıklayın.

    3. Açılan sayfada aşağı bölümde bulunan Varsayılan Olarak Başlat bölümünde Varsayılanları Temizle butonuna basın.

    4. Varsayılanları temizledikten sonra uygulamayı normal şekilde açtığınızda tekrar Varsayılan Ayarı istediğiniz şekilde seçebilirsiniz.

    Tüm uygulamaların Varsayılan ayarını değiştirmek için:

    1. Android telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.

    2. Ayarlar bölümünde sağ üst bölümünde bulunan üç nokta ikonuna tıklayın.

    3. Açılan menüden Uygulama tercihlerini sıfırla seçeneğini seçin.

    4. Ekrana gelen uyarı penceresinde Uygulamaları sıfırla butonuna tıklayın.

    Bu işlemden sonra uygulamaların varsayılan ayarları sıfırlanacaktır.

    damlakoc damlakoc (1391)