Android ve Iphone Taşınabilir Wifi Alanı (Hotspot) olarak nasıl kullanırım? (Resimli gösterim)

-1

Android ve Iphone Taşınabilir Wifi Alanı (Hotspot) olarak nasıl kullanırım? (Resimli gösterim)

Android telefonları modem olarak kullanmak nasıl yapılır?

Iphone telefonu modem olarak kullanmak nasıl yapılır?

Akıllı telefonları (Hotspot) olarak kullanmak nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Taşınabilir Wifi alanı (Hotspot) nedir?

    Telefonu modem olarak kullanmak ne anlama geliyor?

    Taşınabilir Wifi alanı (Hotspot)  telefonunuzun Wifi modem olarak kullanılmasını sağlayan bir teknolojidir.Taşınabilir Wifi alanı (Hotspot), telefonunuzun mobil veri bağlantısını Wifi ile internete girebilen tüm cihazlarla kullanabilirsiniz.Örneğin: Notebook, başka bir telefon veya televizyon gibi birçok cihazı telefonunuzundan yayılan Taşınabilir Wifi alanı (Hotspot) sinyali ile internete girişini sağlayabilirsiniz.

    Taşınabilir Wifi alanı (Hotspot) ayarını Iphone ve Android telefonunuzda kullanabilirsiniz.İkisi arasında küçük farklılıklar olsada, kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

    Android telefonda Taşınabilir Wifi alanı (Hotspot) (modem) olarak kullanmak nasıl yapılır?

    Android telefonlarınızı modem olarak kullanmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

    1. Telefonunuzun Mobil verisini açın.
    2. Telefonunuzun Ayarlar kısmına gelin.
    3. Ardından Kablosuz ve ağ yazısına tıklayın.
    4. Bağlanılabilir ve taşınabilir Wi-Fi alanı yazısına tıklayın.
    5. Taşınabilir Wi-Fi ayarları kısmına tıklayın.
    6. Taşınabilir Wi-Fi alanını yapılandırın kısmına tıklayın.
    7. Wifi ağ isminizi(SSID ağı) ve Wifi parolanızı(Şifre) belirleyin ve Kaydet butonuna basın.
    8. Ayarları yaptıktan sonra Taşınabilir Wi-Fi alanı seçeneğini etkinleştirin.
    9. Bu işlemler sonucunda başka bir cihazdan Wifi taraması yapın ve kendi oluşturduğunuz Wifi ağ ismine tıklayın, şifrenizi girin.Ardından internete çıkış yapabilirsiniz.

    Iphone telefonda Taşınabilir Wifi alanı (Hotspot) (modem) olarak kullanmak nasıl yapılır?

    Iphone telefonlarınızı modem olarak kullanmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

    1. Telefonunuzun Mobil verisini açın.
    2. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelin.
    3. Açılan menüden Kişisel Erişim Noktası yazısına tıklayın.
    4. Ardından açılan ekrandan ilk olarak Wi-Fi parolası yazısına tıklayın ve Ağ isminizi ve Şifrenizi belirleyin.Ayarlama işlemini bitirdikten sonra geri gelin ve Kişisel Erişim Noktası seçeneğini açık hale getirin.
    5. Bu işlemler sonucunda başka bir cihazdan Wifi taraması yapın ve kendi oluşturduğunuz Wifi ağ ismine tıklayın, şifrenizi girin.Ardından internete çıkış yapabilirsiniz.
    ismailsarp ismailsarp (6010)