Android virüsleri sim kart bilgilerini veya telefondaki dosyaları kopyalayıp çoğaltabilir mi?

İyi akşamlar, googleda gezerken birden telefonuma sim kartınıza virüs bulaşmıştır şeklinde bildirimler gelmeye başladı bunun üzerine telefonuma virüs programı yükleyip tarama yaptım ancak bu sırada bilinmeyen bir numara telefonuma çağrı bıraktı daha sonra virüs programıyla tekrar taradım telefonunuz güvenli bildirimini verdi ancak arama konusunda tedirginim sim kartımın veya telefondaki dosylarımın güvenliğiyle ilgili bir sorun oluşturur mu bu durum ?

brdk76 brdk76 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bildirim bildirim çubuğuna mı geldi, yoksa Google'da gezerken yeni bir sekme açılıp mı söyledi bunu?

    Eğer Google üzerinde yeni sekme açılıp bunu söylediyse aldırmamanızı tavsiye ederim.

    toprak34 toprak34 (2026)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Yanıtladığınız için teşekkür ederim.Virüs uyarısı googleda yeni bir sekme ile geldi virüs programı aramayı tehlikeyi olarak tanımlayınca tedirgin oldum açıkçası şuan telefonum güvenli görünüyor herhangi bir sıkıntı yok ama sim kart bilgilerimin ve dosyaların güvenliği açısından bir sorun olur mu bilemiyorum brdk76 7 yıl önce
    • Google da çıktıysa reklam dır kanmayın böyle şeylere :D toprak34 7 yıl önce
    • İçimi rahatlattınız teşekkür ederim :) brdk76 7 yıl önce
    • ne demek onaylarsanız sevinirim toprak34 7 yıl önce

    Sim kartı virüsü denen uyarı ile ilgili detaylı bir yazı yazdım: Sim kartı virüsü nasıl temizlenir?

    Telefona bulaşan virüsler rehberdeki numaralara erişebilir. Yine telefona bulaşan virüsler resim, video gibi belgelerinize ulaşabilir. Bunları kopyalayabilir.

    Sizin karşınıza çıkan muhtemelen sahte bir sim kart virüsü uyarıdı. Bunu dikkate almayın. Telefonunuza virüs bulaşmamıştır. Bu tür pencerelerin önerdiği programları telefonunuza yüklemeyin.

    hakan hakan (15424)