Android WhatsApp'ta uzun video durum yapma

Android telefon kullanıyorum. WhatsApp'ta durumda sadece 30 saniyelik videolar paylaşılıyor bu 30 saniye sınırını aşmanın bir yolu var mı? Mesela 1 dakikalık uzun video durum yapmam mümkün mü?

WhatsApp'ta uzun video durum yapmak istiyorum nasıl yaparım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'ta uzun video durum yapma mümkün mü?

    Orijinal WhatsApp uygulamasında, yani Google Play Store'dan indirdiğiniz WhatsApp'ta 30 saniyeden uzun video durum yapma tek seferde mümkün değil. En azından şuan için uzun video durum yapılamıyor, ileride güncelleme gelirse bu mümkün olacaktır. Ancak Android WhatsApp'ta uzun video durum yapmanın başka bir yolu var. GbWhatsApp adlı uygulama ile uzun videolar rahatlıkla durum yapılabiliyor.

    WhatsApp'ta uzun video nasıl durum yapılır?

    Orijinal WhatsApp'ın ek birkaç özellikler eklenmiş versiyonu olan GBWhatsApp ile uzun video durum yapmak mümkün. Aşağıda anlattığım yöntem ile kolaylıkla WhatsApp'ta uzun videoları durum yapabilirsiniz.

    İlk olarak kendi kullandığınız WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırmanız gerekiyor. GBWhatsApp uygulamasında hesabınızı kullanacağınız için diğer WhatsApp telefonunuzda yüklü olmamalıdır. WhatsApp'ı kaldırdıysanız şimdi uzun videoları durum yapma adımlarına geçelim.

    Android WhatsApp'ta uzun video durum yapma:

    1. Buradan GBWhatsApp apk dosyasını telefonunuza indirin ve kurulumu yapın.
    2. Kurulumu yaptıktan sonra GBWhatsApp'ı açın.
    3. Tıpkı orijinal WhatsApp gibi normal bir şekilde telefon numaranızı girin ve hesabınızı ayarlayın.

    GBWhatsApp kurulumunu tamamladıktan sonra galerinizdeki 30 saniyeden uzun videoları durum yapabilirsiniz. Ben 1 dakikaya kadar uzun video durum yapabildim.

    Önemli Not: Paylaştığınız uzun videoları normal WhatsApp kullananlar 30 saniye olarak görecek.

    Önemli Not 2: GBWhatsApp Google Drive'a bağlanamıyor ve bugda kalıyor. Bu nedenle Google Drive erişimi istenirse "Atla" seçeneğine tıklayın.

    omercik omercik (9418)