Android WhatsApp'tan gelen fotoğraflar nereye kaydolur?

Android telefon kullanıyorum. WhatsApp'ta bir arkadaşımın bana gönderdiği fotoğraflar nereye kaydoluyor onları nerede bulabilirim? Bilgisayara aktarmak istiyorum o yüzden sordum. Bir türlü bulamadım WhatsApp'tan gelen fotoğraflar telefonda nereye kaydolur bilgisi olan var mı?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    WhatsApp'tan gelen fotoğraflar nereye kaydolur?

    Android'de WhatsApp'tan gelen fotoğraflar telefonunuzun dahili hafızasına kaydolur. Dahili hafızada WhatsApp Images diye bir klasör vardır ve WhatsApp'tan gelen fotoğrafları burada görebilirsiniz.

    Android telefonda WhatsApp'tan gelen fotoğrafları görmek için:

    1. Telefonunuzdan Dosyalar (dosya yöneticisi de olabilir) uygulamasını açın.
    2. WhatsApp > Media klasörüne girin.
    3. Burada WhatsApp Images diye bir klasör var, buna tıklayın.

    İşte WhatsApp'tan size gelen fotoğraflar buraya kaydoluyor. Yani bir arkadaşınızın size gönderdiği resimleri WhatsApp Images klasörüne bulabilirsiniz.

    Ek olarak: Sizin  gönderdiğiniz fotoğraflar Sent bölümüne, size gelen fotoğraflar ise direkt WhatsApp Images dizinine kaydolmaktadır. Yani WhatsApp Images'e girince orada gördüğünüz fotoğraflar size gelen fotoğraflardır. Sent bölümünde ise sizin gönderdiğiniz fotoğraflar yer alır.

    whatsapptan gelen fotoğraflar android7

    omercik omercik (9418)