Android Whatsapp Uygulması Gelen Fotoğraf Görüntüleme/Kaydetme Sorunu

0

Arkadaşlar merhaba internette araştırmama rağmen bulamadım uzun yıllardır iphone kullanan birisiydim şu anda Samsung Note8 telefona geçiş yaptım ve Sorum/Sorunum Şudur;

İphoneda; Whatsapp üzerinden birisi ile konuşurken gelen Fotoğraf/Video gibi dosyalar otomatik olarak iphone fotoğraf galerisine kayıt oluyor arka planda ve kişi whatsapp üzerinden gönderdiği fotoğraf/video'yu silmek isteyip sildiği zaman sadece whatsapp konuşmasından siliniyor ve iphone galerisinde kalıyordu kullananlar bilir.

Android de ise;

gelen fotoğraf/video android galerisinde görünüyor(Kayıt Değil) ve kişi whatsapp konuşma ekranından herkesden sil yaptığı zaman android galerisindede siliniyor yani iphone da olan olay olmuyor android de MEDYADA GÖSTER seçeneği var Kaydet Seçeneği yok bir çok forumda göster ve kaydet seçeneklerini karıştıran arkadaşlar var onu vurgulamak istiyorum androdide gelen fotoğraf/video galerimde görünüyor ama kayıtlı değil ben otomatik olarak kaydedilmesini istiyorum yani iphoneda oldugu gibi karşı taraf silsede benim galerimde otomatik olarak kaydetsin bu sorunu olan veya çözümü bulan arkadaşlardan yardım talep ediyorum 
Teşekkürler

kemalkara93 kemalkara93 (1)
2 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Aslında o bahsettiğin ayar (kaydetme ayarı, gösterme değil ikisi arasındaki farkı biliyorum) Android'de de mevcut. WhatsApp'ın Ayarlar > veri ve depolama kullanımı bölümünde medyayı otomatik indir seçeneğini aktifleştirdiğin zaman "WhatsApp'tan bana gelen bir fotoğrafı galerima otomatik kaydet" demiş oluyorsun. Buraya kadar sorun yok, bahsettiğin olay iki sistemin farkından kaynaklanıyor.

  Ama bence mantıklı olan karşı taraf sildikten sonra senin de galerinden silinmesidir. Çünkü sonuçta WhatsApp bana herkesten sil diye bir özellik sunuyorsa bunun fotoğraf, sesli mesaj, yazılı mesaj olmasına bakılmaksızın benim gönderdiğim her türlü mesajı silebilmem lazım.

  iPhone'daki büyük ihtimalle WhatsApp uygulamasının depolama erişimi kısıtlı, kaydetmeye izin veriyor ama silmeye izin vermiyor olabilir. Ama Android'de durum böyle değil, fotoğrafın galeriden silinmesine izin verdiği için bir kişi gönderdiği fotoğrafı herkesten sil yapınca galeriden de siliniyor.

  omercik omercik (9398)
  2 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol