Android "WiFi devre dışı bırakıldı" sorunu

Android işletim sistemli telefon ile wi-fi ağını bağlanmaya çalıştığımda , bağlanıyor daha sonra "wi-fi devre dışı bırakıldı" yazıyor ve bağlantı kesiliyor.

modem markası : kablonet master infinity

Sadece bu modemde bu sorunu yaşadım, başka modemlere bağlanırken sorun yaşamıyorum.

Çözüm için ne yapmalı ?

mutecessis mutecessis (216)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sadece belirttiğiniz modemde sorun yaşamanız, sorunun kaynağını ortaya çıkarıyor gibi.Aşağıdaki birkaç işlemi yapmayı deneyin.

    • Farklı bir telefondan girerek aynı durumun oluşup oluşmadığını gözlemleyin.
    • Wifi ayarlarından sorunlu modemin ağına basılı tutarak Static ip vermeyi deneyin.
    • Bağlandınız modeme reset atarak fabrika ayarlarına döndürün ve kurulumu tekrar gerçekleştirin.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Başka telefonla denediğimde sorun çıkmadı. Statik ip verdim işe yaramadı . @ismailsarp mutecessis 6 yıl önce
    • Dns önbelleğini temizlemem işe yarar mı ?(ağa bağlı olan bilgisayar ile ) deniyeceğim olmaz ise, son çare reset @ismailsarp mutecessis 6 yıl önce