Angularjs'mi JQuery'mi Hangisi daha iyi.

Bugün Html ve Css ile bir yere kadar olduğunu anladım ve artık bir js kütüphanesi lazım ama hangisi daha kullanışlı ve optimize. Aklımı hep Angularjs karıştırdı yoksa jquery öğrenmeye başlamıştım. Bide bu ikisinin hakında bir kaç sorum var.

  • Nasıl farkılıklar var.
  • Optimizasyon açısında fark edermi.

Başka soru aklıma gelmedi ama gelirse aşağıya yazarım :D

Bunların dışında şu js kütüphanesi var bunları 2'ye katlar dediğiniz varsa önerilerinizi beklerim.

Microsoftun js kütüphanesi varmı ?

@alattin abi sitede ney kullandın jquery'mi.

kutlugalp kutlugalp (136)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTML, CSS, Jquery üçlüsü yeni başlayanlar için ideal. AngularJS'yi farklı bir yere koyuyorum.  Zira artık bir de Angular 2 var. Bu senin için iyice kafa karıştırıcı olur.  AngularJs ve Angular 2 tamamen farklı. Bu tür yeni teknolojilerde aceleci olmama taraftarıyım. Angular 2 biraz otursun, döküman ve destek artsın daha sonra Angular 2 öğrenebilirsin. Yeni başlayanlar için bu tür yeni teknolojileri seçmek oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurabiliyor.

    React,Backbone.js, Knockout ve diğerleri https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_JavaScript_frameworks

    Pek çok Javascript kütüphanesi var. Ben Angular ve AngularJS ile ilgili paylaşımlar yapacağım. AngularJs ile ilgili başladım. Bunları takip edebilirsin. uzmanim.net'te Jquery kullandım.

    alattin alattin (16984)