Ani ping ve lag sorunu

Wifi adaptörü(802.11n) kullanarak üst komşudan internet alıyorum internet çok hızlı video izlerken felan sorun çıkarmıyor fakat lol gibi online oyunlar oynadığım zaman pingim 23den 100lere hatta 1000i bile görüyorum bu olay maç esnadında bazen 1sn bazen 10 sn sürüyor resmen ölümümü bekliyorum o esnada bu sorunu çözmek için wlan optimizer,wtfast ve pingzapper kullandım cmdden ping-t komutu yazdım ama hiçbiri fayda etmedi sürücülerde güncel ne yapmalıyım artık çare kalmadı?

erdem336 erdem336 (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle bir modeme 2 cihazdan fazla bir cihaz bağlanırsa ping artışı olur.Bu tablet telefon leptop bilgisayar olabilir. Özellikleki bu saydığım cihazlardan film video oyun yada indirme yapılırsa ping 1000 değil 2000 3000 hatta 4000 lerde alırsınız.Bu arada cmd ye ping için kod yazmayın aksi taktirde onun gibi benzeri işlemler Modemin kimyası bozar yani ileride modem bozulabilir yada modem birden alev alır. Yani bunun için çözüm dediğim gibi 2 den fazla cihaz bağlanmasın az indirme yapılsın. Bu da oyunlarla ilgili ping sorunuz %80 oranla çözülür.

    lucas77 lucas77 (199)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Cidden gece girince ping sorunu düzeldi artık geceyi bekleyecem saol :D erdem336 6 yıl önce

    Buna yapabileceğin bir şey yok interneti ortak kullanmanızdan dolayı olan bir şey

    woow woow (18)