Anket Uygulaması Hakkında

Merhaba,

Bir anket uygulaması yapıyorum ve bitmek üzere. Son olarak linkin default.aspx? ifadesinden sonraki "yu9Pxzd13a" gibi ifadeyi değişkene alıp veritabanındaki bir alanla karşılaştırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Şimdilik bu karakterleri random üretmeyeceğim. Elimle yazacağım. Daha sonra random üretip veritabanına kaydetme işlemini yapmayı düşünüyorum.

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce sordu

  • default.aspx? sonraki kısmını almak istiyorsunuz ? ergin 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

            if (!string.IsNullOrWhiteSpace(Request.QueryString["id"]))
            {
                if (Convert.ToInt32(das.Tables[0].Rows[0][0].ToString()) > 0)
                {
                    Response.Redirect("Uyari.aspx");

                }
                else
                {
                    Response.Redirect("Default.aspx");
                }

ile çözdüm.

paristanbulima paristanbulima (228)
8 yıl önce cevaplandı

  • merhaba ben sadece adres satırında bilgi almayı gösterdim karşılaştırmayı yapmamıştım çözmenize sevindim. ergin 8 yıl önce
  • Çok teşekkür ederim. paristanbulima 8 yıl önce

default.aspx?deger=yu9Pxzd13a ifadesinden "yu9Pxzd13a" değerini almak istiyorsunuz sanırım.

string GelenDeger;
GelenDeger = Request.QueryString["deger"];

şeklinde alabilir sorgulamanızı yapabilirsiniz.

ergin ergin (2539)
8 yıl önce cevaplandı

  • evet çok teşekkür ederim. yarın hemen deneyeceğim. paristanbulima 8 yıl önce