Anlık donma ve ses takılma sorunu

Merhabalar yaklasık bir ay önce Asus X550jx xx099d modelli bir laptop aldım özellikleri 750gb hard disk 4 gb ram 2 gb nvidia gtx 950m ekran kartı özellikleri var fps oyunlarından league of legends oynuyorum ve bilgisayarım oyun içerisinde veya dışında anlık takılmalar yaparak bir cızırtı cıkarıtor sebebini bir türlü öğrenemedim bana yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor örneğin oyundayken donma yasadığımda fps çok azalıyor ve tekrar yükseliyor oyun dışında ise video izlerken donma ve cızırtı alıyorum ama çok anlık oluyor haliyle lolde de etkisi bnm için fazla oluyor

bozkurt0019 bozkurt0019 (5)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    adw clean malware vs gibi programları kullandım ayrıca pc yeni dedğiniz şey pcnin görünümünün berbat halde getiriyor drivers boostu deneyebilirim bide baska bir öneriniz var mı

    bozkurt0019 bozkurt0019 (5)
    8 yıl önce cevaplandı

      1 ay önce aldığınızı yazmışınız sıfır mı ikinci elmi onu yamamaışınız eğer sıfır ise garanti kapsamındadır servise göndermenizi tavsiye ederim

      candan candan (4301)
      8 yıl önce cevaplandı

      • sıfır aldım fakat garantiye göndermek istemiyorum ya baska bir çözümü yok mu bunun yetkiliye e mail attım bana denmem için güncem bios ayarı attı onuda yapmasını bilmiyorum arkadasım yapcak memleketime gidince bozkurt0019 8 yıl önce

      Bilgisayarınız League of Legends’ı PC minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor.

      Öncelike yapılması gerekenler:

      • Virüs, malware taraması yapmalısınız. Sorun malware sorunundan mı kaynaklanıyor bu ihtimali ortadan kaldırmalısınız.
      • Window güncelleştirmeleri yüklemelisiniz.
      • Tüm sürücüleri, özellikle ekran kartının sürücülerini güncelleştirmelisiniz.
      • Varsa oyunların güncellemelerini yükleyin

      Tüm bu işlemlerden sonra sorun devam ediyorsa,

      • Çalışan bir antivirüs programı varsa onu devreden çıkartın.
      • Bir internet security programı varsa onu devreden çıkartın.
      • Oyun oynarken açık başka bi programlar varsa onları kapatın.

      Sorun hâlâ devam ediyorsa,

      • Bilgisayara format atılmalı
      • Windows yeniden yüklenmeli
      • Güncelleştirmeler yapılmalı
      • Sürücüler güncellenmeli

      Tüm bu işlemler sonunda tekrar denenmeli.

      Sorunun BIOS kaynaklı olabileceği ihtimalini düşünmüyorum.  BIOS güncellemesi bu tür sorunlarda bir fark yaratmaz.

      Aynı şekilde bu tür bir problemden garanti dahilinde servise göndermek vakit kaybı olacaktır. Muhtemelen sorun yok diye size geri göndereceklerdir.

      Sorun sadece tekbir oyunda mı oluyor, yoksa yüm oyunlarda karşınıza çıkıyor mu? Bunu da kontrol etmelisiniz. Aynı şekilde sorun sadece oyunlarda mı oluyor? Donma sadec oyun oynarken mi oluyor? Bunu da kontrol etmelisiniz.

      hakan hakan (15394)