ANSYS Workbench Fatal error: An unexpected error has occurred: The View "GraphScene" has not been registered. hatası

Ansys 18.2 öğrenci sürümünü indirdim ancak programın açılışında aşağıdaki hatayı alıyorum;

Fatal Error ANSYS
Fatal error: An unexpected error has occurred: The View "GraphScene" has not been registered.
System.Collection.Generic.KeyNotFoundException: The View "GraphScene" has not been registered.

https://hizliresim.com/6JojaN

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

goktug goktug (8)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Ansys Workbench programı Fatal error: An unexpected error has occurred: The View "GraphScene" has not been registered.
    System.Collection.Generic.KeyNotFoundException: The View "GraphScene" has not been registered hatası ile ilgili bir araştırma yaptım.

    Bu hatanın sebebi Ansys Workbench  forumunda yazdığına göre Windows kullanıcı adınmış veya oluşturduğun proje adıymış. Muhtemelen Windows kullanıcı adında Türkçe  ya da özel bir karakter var.

     Ansys Workbench programı Türkçe veya özel karakterlere karşı hata verebiliyormuş.

    Windows 10 kullanıyorsan yeni bir kullanıcıyı şu şekilde açabilirsin:

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Çalıştır penceresine netplwiz yaz.
    3. Ekle seçeneğine tıkla (bu aşamaya kadar olanlar Windows 7, Windows 8 için de geçerlidir)
    4. Windows 10 kulanıyorsan karşına "Bu kişi oturumu nasıl açacak?" ekranı gelecek ekranın en altından Microsoft hesabı olmadan oturum aç seçeneğini tıkla
    5. Yerel hesabı seç.
    6. Kullanıcı adı ve şifreni belirle. Kullanıcı adın Türkçe karakter içermesin: Örnek  goktug

    Daha sonra bu kullanıcı ile bilgisayara giriş yap ve Ansys Workbench programını yeniden yükle.

    Ayrıca projeni adlandırırken kesinlikle Türkçe karakter kullanma. Projeyi adlandırırken eğer Türkçe karakter kullanırsan hata alabiliyormuşsun.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Allah razı olsun ne zamandır uğraşıyordum :D halit10 5 yıl önce
    • @halit10 çözüm sağlamasına sevindim :) murat 5 yıl önce