Anti-virüs ile silinemeyen virüsleri format atarak temizleyebilir miyim?

merhaba bilgisayarımda adw cleaner diye bir program varr bu bir virüs silme programı sürekli bir tehdit algılıyor virüsü sil ve yeniden başlat diyorum yeniden başlıyor ama aynı tehdit yine bulunuyor yani virüs silme programları ile silinmeyen virüs formatla gidermi ve bu virüs program data nın içinde acıl yardım

alperenerdal004 alperenerdal004 (5)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Formatla sistemdeki virüslerden kurtulabilirsin ama doc, xls gibi belge dosyaların varsa ve bunları yedeklersen, bunlara virüs bulaşmışsa, bu virüsler kalır.

    Senin daha önceki sorunda belirttiğin  PUP.Optional.Legacy böyle bir zararlı yazılım değil. Daha çok istenmeyen bir program bu. Yani aslında virüs değil. Format atarsan PUP.Optional.Legacy zararlı yazılımından elbette kurtulursun.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • çok teşekür ederim bilgisayarımda bazı sorunlar var bu yüzden sürekli soru soru soruyorum cevapladığın için teşşekürler alperenerdal004 5 yıl önce
    • merak etme bilgisayarına bulaşan tehlikeli bir yazılım değil. Nereden bulaştırdın bana özelden mesaj atsana, incelemek istiyorum @alperenerdal004 hakan 5 yıl önce