Antimalware service executable kapatma (MsMpEng.exe sorunu)

Son bir aç gündür bir kasma söz konusu. Görev yöneticisine bakıyorum hep gözüme Antimalware service executable - MsMpEng.exe çarpıyor. MsMpEng.exe dosyasını silsem ne olur? ya da Antimalware service executable kapatma mümkün mü? Bilgisayara virüs girer mi? Sadece oyunlarda kapatmak mümkün mü mesela?

acemiadam acemiadam (220)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    MsMpEng.exe - Antimalware service executable Windows Defender dosyasıdır. Windows Defender güncelleme yaparken veya bilgisayarı tararken aşırı CPU kullanabilir.  MsMpEng.exe dosyasını silme.  Windows Defender nasıl kapatılır? Bu linkte anlatılanları yap. Sorun çözülecektir. Oyundan sonra da açabilirsin.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

      Antimalware service executable windows defenderdir. Windows defender'i devre dışı bırakmak istersen alttaki link deki adımları izleye bilirsin

      Windows Defender'ı Kalıcı Olarak Devre Dışı Bırakmak

      darkcrak darkcrak (5168)