Antivirüs programı çok kasıyor

Merhaba ben eset antivirüs kullanıyorum fakat açıkken çok kasıyor. 4GB ram var.Bundan olabilir mi?

Bana tavsiye edebileceğiniz kasmayan program var mı?

kahramanca42 kahramanca42 (61)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Soruna sebep olan gerçtekten antivirüs programı mı? Önce bundan emin olmak lazım. 4GB bellek olabilir ama diğer işlemler belleği fazla kullanıyorsa göze batan antivirüs programı olacaktır.

    Bilgisayar kasmaya başladığın görev yöneticisinden Ram ve İşlemci kullanımına bak. Hangi uygulama Ram ve İşlemciyi daha fazla kullanıyor. Özellikle kasma işlemci çok kullanıldığında ortaya çıkar. Antivirüs programı kaldırıldığında sorun ortadan kalkıyorsa çakışan birbirine sorun çıkartan yazılımlar var demektir.

    Birde Malwarebytes anti-malware gibi farklı bir programla virüs taraması yapmanda fayda var. Sisteminde virüs değil ama reklam yazılımı olabilir. Bunu da Eset Nod 32 tespit edemez. Reklam yazılımları kasmaya sebep olur.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Antivürüs açıkken pc kasıyor fakat ayarlardan kapatınca kasmıyor o yüzden suçu Eset programına attım. kahramanca42 7 yıl önce
    • Ben Avast ücretsiz kullanıyorum senelerdir. En ufak bir sorun yaşamadım şuana kadar. murat 7 yıl önce

    4GB ramin yeterli olur benim 2,5GB ramim var eset kullanıyordum işlemcinle alakalı olabilir.Fakat 360TotalSecurity öneririm hem daha hafif ve korumasıda daha iyi.

    ardahd ardahd (631)