Antivirüs Programı önerisi - 2017

0

Kullanabileceğim en kaliteli ve tabiki kasmayacak antivirüs programı ya da programları önerir misiniz?

Ücretli veya ücretsiz fark etmez.

 

irfan irfan (3)
10 yıl önce sordu

  Toplam 5 Cevap


  1

  Ben genelde ev kullanıcıları için ücretsiz çözümlerden yanayım o yüzden önerilerim ve tavsiyelerim genelde bu yönde oluyor.

  Pek çok antivirüs programı var. Dikkatimi çeken insanların bunları kolayca "işe yaramaz" "kötü" gibi nitelemeleri.

  Bu nitelemeleri yapanlar genelde kullandıkları programı doğru şekilde kullanamıyor, nasıl kullanıldığını bilmiyor.

  Avast'a alternatif AVG olabilir. AVG antivirüs de oldukça iyi fakat biraz bellek kullanımı ve işlemci kullanımı konusunda bonkör davranıyor.

  Aynı zamanda Malwarebytes Anti-Malware muhteşemdir. Kesinlikle bilgisayarınızda olmalı 

  Hatta AVG + Malwarebytes Anti-Malware veya AVAST + Malwarebytes Anti-Malware ikili şekilde kullanabilirsiniz.

  Malwarebytes Anti-Malware real time koruma sağlamaz. Malwarebytes Anti-Malware Premium  real time gerçek zamanlı koruma sağlar fakat ücretlidir. Ücretli sürümü satın alırsanız başka antivirüs programına gerek duymazsınız. Satın almak isterseniz uzmanim.net market'ten satın alabilirsiniz: uzmanim.net market'e git

  Malwarebytes Anti-Malware Premium eğer ücretli düşünürseniz.

  hakan hakan (15424)
  10 yıl önce cevaplandı

  • eyvallah sağolun..Malwarebytes Anti-Malware PRO kullanmyı düşünüyodum zaten şimdi tam oldu irfan 10 yıl önce

  0

  Benim önerilerim şu şekilde olabilir, ev kullanıcısı için bu önerilerim

  Avast 
  İlk sıraya avast'ı koyuyorum.  cemkara'nin güzel bir yazısı vardı. Kesinlikle katılıyorum. Şu cevaba bir göz atın derim.
  Netbook gibi düşük sistemli bilgisayarlar için en iyi free antivirüs hangisi

  Neden derseniz;

  • Ücretsiz
  • Çok az bellek kullanıyor.
  • Bilgisayarı yavaşlatmıyor.
  • Tarama yaparken 10 saniyede bir bellek kullanım oranını resetliyor böylelikle bellek şişmesi gibi bir sorun olmuyor. Başka antivirüs programında bu özelliği hiç görmedim.
  • Oyun oynamayı severim, kolayca devredışı bırakabiliyorum.
  • Web sitelerini tarayabiliyor.
  ergin ergin (2539)
  10 yıl önce cevaplandı

   0

   Üç bilgisayarımda üç ayrı antivirüs yazılımı kullanıyorum. 

   Bunlardan bir tanesi ücretli. Norton antivirüs 2014.  Performansından oldukça memnunum. Şuana kadar bir virüs problemi yaşamadım.

   Ayrıca Malwarebytes Anti-Malware kullanıyorum. Malwarebytes Anti-Malware ile ara ara düzenli taramalar yapıyorum. Mutlaka bilgisayarınızda olmalı.  Norton antivirüs 2014 belleği fazla kullanıyor. 4GB altında belleğiniz varsa sorun yaşayabilirsiniz. 

   Norton antivirüs 2014  70TL civarında.

   murat murat (12517)
   10 yıl önce cevaplandı

    0

    merhaba şahsen ben antivirüs kullanmıyorum .hiç bi şekilde ne windows defender nede herangi bir antivirüs (eset,avast,norton,mse vs.) çünkü zaten piyasadaki virüslerin yazılımcıları antivirüs firnaları önce viriüsü yapıp piyasaya sunuyolar ardından da ilacı bizde bulduk diyip antivirüs satıyolar eğer bir kullanıcı bilgisayarını sadece kendisi kullanıyosa nereye girdiğini ne indirdiğini bilen insanın pc sine virüs bulaşmaz ben ayda 500 gb download 200 gb upload yapıyorum 3 senedir antivirüs kullanmıyorum bir kere virüs bulaşmadı. 2 tblik bir hdd mevcut pcde 1.80 tb si dolu dosyalarıma hiçbirşekilde birşey olmuyo eğer antivirüs olmuş olsaydı pc imde sistem taramsında   mutlaka bişileri silecekti dll dosyları crack dosyalarını yada kişisel dosyaları silecekti bu yüzden ben antivirüs tavsiye etmem ama müşterilerime kuruyorum çünkü istiyolar ücretli isteyene nod32 ücretsiz isteyenler mse kuruyorum mse dez avantajı crack barındıramazsınız pcinizde hepsini siler avantajı freedir tek şartı sistem lisanslı olması eset nod 32 dez avantajı ücretli olması avantajı silinen dosyalarınızı günlük kayıt dosyasından geri çağıra biliyorsunuz yinede dediğim gibi ne yaptığınızı biliyor iseniz antivirüs kullanmayın derim ben.

    laboustasarim laboustasarim (693)
    10 yıl önce cevaplandı

     0

     DevSecure

     Nedenmi Diğer virüs programlarının bulmadığı USB virüslerini'de bulduğu için. Diğerleri gibi zırt pırt herşeyi virüs sanarak silmediği için. Bana sormadan hçbir işlem yapmadığı için. Milli antivirüs yazılımımız olduğu için. İletişimi kolay olduğu için. Bulamadığı bir virüs olduğunda hemen arıyarak bilgi alabiliyorum. Bilgisayarıma bağlanarak sorunu çözüp kendilerinede gerekli bilgileri alıyorlar sürekli gelişiyor. Telefon ile destekleri çok iyi. Hemde ömür boyu ücretsiz ve reklamsız.

     okalhan okalhan (1)
     7 yıl önce cevaplandı

      üyelik gerektirir

      Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

      Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
      uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol