Antivirüs programında erişim izni

Antivirüs programından böyle bir uyarı geldi. Düzeltmek için verilen adımlardan Ayarlara git'e tıklayınca bir ekran geliyor, Android > data başlıklı ve klasörler var.  "cihazınızı tamamen korumak için uygulamanın sistem klasörüne erişmesi gerekiyor" bildirimi geliyor. Bu ayarı etkinleştirmek gerekli mi?

tutor tutor (17)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Antivirüs programının sistem klasörlerine erişmesinde bir sorun yoktur. Virüslerin genelde ilk hedefi sistem dosyaları olur. Bu sebepten bir antivirüs uygulamasının sistem klasörüne ya da dosyalarına erişmesinde bir sorun olmaz. Bir güvenlik riski oluşturmaz.

    hakan hakan (15424)
    1 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim. peki, bir şey daha sormak isterim. Cihazım nerede özelliğini kullanmak güvenli mi? cihaz kaybolduğunda veya çalndığında bulmaya yardmcı olmak için erişilebilirliğe ihtiyaç duyuyormuş. Bu ayarı yaparken telefonun tam kontrolünü istiyor ama? tutor 1 yıl önce
    • Ben bu özelliği kullanmıyorum. Şöyle ki konum sürekli açık olmalı. telefonun tüm kontrolünü isteme sebebi cihazın içindeki tüm verileri uzaktan silebiliyorsun. Telefonun çalındı diyelim. Bu özellikle cihazdaki tüm verileri silebiliyorsun. Bu da tabi bi risk. Gmail hesabın ile kontrol ediyorsun. Bu hesap bir şekilde birilerinin eline geçerse uzaktan verilerini silebilirler. @tutor hakan 1 yıl önce
    • @tutor bu tür izin verme işlemlerinde yalnızca kullanımdayken seçebilirsin hakan 1 yıl önce
    • çok teşekkürler @hakan tutor 1 yıl önce

    Hocam merhabalar. Bundan bir kaç hafta önce ben de bu ayarı yapabilmiştim. Ancak telefona uygulamayı yeniden kurduktan sonra ne yazık ki /data klasörünü seçemiyorum. Geri tuşuna iki kez basınca /obb klasörünü varsayılan olarak seçebiliyorum. Bunun sebebi ne olabilir bir fikriniz var mı? Teşekkürler

    hitman86 hitman86 (1)
    11 ay önce cevaplandı