Antivirüs programlarında gözükmeyen virüsler var mı?

Birçok antivirüsle taradım ama bir sorun çıkmadı(malwarebytes,dr web light,Eset ,Kaspersky vb.). Trojan,backdoor gibi virüsler mesela. Antivirüs programlarının tespit edemediği virüsler var mı?

burakk45 burakk45 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Merhaba,

    Elbette bazı virüsler anti-virüs yazılımlarından saklanabilir ancak sıradan bir kullanıcının bu virüslerle karşılaşma ihtimali yok denecek kadar az. Ayrıca siz birçok kaliteli av (anti-virüs) yazılımı ile kontrol etmişsiniz. Bunlar en kaliteli güvnelik yazılımları. Bunlarla cihazı taradıysanız şüphe etmeniz gereken bir durum yoktur.

    Ayrıca cihazda aşırı ısınma, banka hesabı problemleri, habersiz değiştirilen şifreler gibi şüphe uyandıracak bir durum yoksa birkez daha virüs olmadığını doğrulayabiliriz.

    Tavsiye: Cihazı birkaç anti-virüsle taramışsınız ancak aynı sistemde birden fazla av bulunursa sisteminizde hasara neden olabilir. Daima bir av kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer birden çok av ile tarama yapmak istiyorsnaız en azından yeni avı indirmeden öncekini silin. Böylece herhanbgi bir sorun yaşamazsınız.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    1 yıl önce cevaplandı

      Antivirüs programlarının tespit edemeyeceği virüsler var.

      Zaten virüs - antivirüs sistemi şu şekilde işler:

      1. Virüs bir yazılımcı tarafından geliştirilir.
      2. Virüs yayılmaya başlar.
      3. Antivirüs firmaları virüsü tespit eder
      4. Virüsün temizlenmesi için gerekli imzayı antivirüs veritabanına ekler.

      Virüs antivirüs firmaları tarafından tespit edilmediği, gerekli imza antivirüs veritabanına eklenmediği müddetçe bu virüs antivirüs uygumaları tarafından tespit edilemez.

      Elbette günümüz antivirüs uygulamaları oldukça gelişti. Artık sezgisel, davranışsal analiz ve tespitler söz konusu. Yani herhangi bir uygulama şüpheli davranışlarda bulunuyorsa antivirüs programları bunu tespit edebiliyor.

      alattin alattin (16999)
      11 ay önce cevaplandı

        Teşekkür ederim.Peki bu antivirüs tarafından tespit edilemeyen yazılımları herkes temin edebilir mi?Bunu yüklemek çok kolay bir şey mi.

        burakk45 burakk45 (1)
        11 ay önce cevaplandı

        • hayır herkes temin edemez. Zaten genelde ilk çıkan virüsler tespit edilemez oluyor. alattin 11 ay önce

        Bu konu'da pek bilgim yok ama atombombing diye bir açığı yıllardır hiçbir antivirüs programı tespit edemedi halen de tespit edemiyor

        oluk oluk (47)
        11 ay önce cevaplandı