Antivirüs Uygulamasına Bağlı Uygulamada Bilinmeyen Yazılım Hatası Oluştu Hatası

Merhabalar. Yaklaşık 3 gündür bilgisayarımda bir sorun var. 5 senedir Kaspersky Internet Security kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmazdı ancak birkaç gün önce ekran "program etkinleştiriliyor" yazısı gelerek saatlerce öylece kaldı, program açılmadı. Daha sonra avpui.exe diye bir mesaj çıktı ve "uygulamada bilinmeyen yazılım hatası oluştu" diye hata verdi. Söz konusu programı kaldırdım ancak avpui.exe dosyasının bulunduğu Program Files'daki konumu hâlâ gitmedi. Unlocker kullanarak silmeyi denedim, olmadı. SYSTEM izni istiyor. Yönetici olarak çalıştırıp dahi silemedim. Sistem geri yüklemesi yaparak bilgisayarı geçen haftaki hâline getirdim, yine olmadı. Sanırım bir virüs. Format haricinde ne yapmamı önerirsiniz? Kolay gelsin.

ozanknay ozanknay (2)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    avpui.exe dosyası Kaspersky antivirüs progrmına ait bir uygulama.  Yani avpui.exe virüs değil. Sana önerim kavremover adlı uygulama ile Kasperysky uygulamasını tamamen kaldırman.

    kavremover Kaspersky ürünlerini kaldırmak için tasarlanmış bir uygulama ve buradan indirebilirsinkavremover indir

    murat murat (12492)