Antivirüs Windows/Temp Klasöründe Sürekli Virüs Buluyor

Emsisoft da 1 gün ara ile 5 kez tarama yaptım herseferinde temp dosyasında virüs bulup siliyor bildiğim kadarıyla temp dosyasında

geçici veriler saklanıyor bu işte bir hata mı var?

mutecessis mutecessis (216)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çalıştırdığınız bir program her çalışmasında temp klasöründe dosya gönderiryor bu dosyayı Emsisoft programı virüs veyada malware olarak algılıyor  başlat çalıştır bu dosya yollunu yapıştırın "%temp%" temp klasörünü açın virüs olarak algılanan dosya burdadır oniline virüs tarama sitesine  gönderin burda 60 tane program tarafından tarama yapılır ne olduğu meydana çıkar

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Temp klasöründe virüs olabilir. Hatta en çok bu klasörde virüs olabilir. İndirilen programlar kurulum sırasında kendilerini temp klasörüne genişletir. Bu sebepten buradaki dosyalarda virüs olma ihtimali var.

      Temp içindeki her şeyi silebilirsin. Bu bir sorun yaratmaz. Temp klasöründe virüs var diyorsa @candan'ın dediği gibi temp klasörüne gir ve tüm klasördeki dosyaları sil.

      alattin alattin (16984)