AOC e2043fs OSD Locked hatası

AOC e2043fs OSD Locked hatası nasıl çözülür?

AOC e2043fs LED Monitör kullanıyorum.Monitör birdenbire OSD Locked hatası vermeye başladı.OSD Locked hatası ekranın ortasında devamlı olarka gösteriliyor ve kaybolmuyor.OSD Locked hatasını nasıl çözebilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    OSD Locked hatası nedir?

    OSD Locked hatası Monitörlerde ortaya çıkan ve monitör menülerini kilitleyerek kullanıcı müdahalesini engelleyen bir hatadır.OSD Locked hatası ile karşılaşıldığında monitörde menü olarak gezemez ve Monitör üzerinde değişiklik yapamazsınız.Aslında bu bir hata değil bir nevi çocuk kilidi mantığı ile çalışan, menüleri kilitleyen bir sistem olarak düşünülebilir.

    AOC e2043fs OSD Locked hatası nasıl çözülür?

    AOC e2043fs OSD Locked hatasını çözmek için aşağıdaki işlemleri yapın;

    1. Monitörünüzü kapatın.
    2. Monitörü Güç Düğmesi ile birlikte Menü Tuşuna Monitörün açılana kadar basılı tutun.

    Monitör açılmasının ardından aldığınız OSD Locked hatası çözülecek ve menülere erişim sağlayabileceksiniz.

    AOC e2043fs monitör dokunmatik menü tuşlarına sahip olduğundan, dokunmatik özelliğinin kullanıcıdan bağımsız şekilde çalışması OSD Locked hatasının alınmasına sebep vermiş olabilir.Çünkü OSD Locked belirli menü tuşlarına birlikte basıldığında devreye giriyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)