AOC monitör beyaz ekran sorunu

Her zamanki gibi internette takılırken aniden monitör bembeyaz renge büründü. Kasayı kontrol ettim kasa çalışıyor monitörde çalışıyor ama ekran bembeyaz. Monitör model Aoc Hdmı kablo kullanıyorum kabloları da kontrol ettim bir arıza yok ama ekren bembeyaz.

masai masai (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    LCD kontroller çipi bozulmuş büyük ihtimalle. Monitörün tamire gitmesi gerekir. Bir diğer ihtimal de bir temassızlık sorunu olabilir. Monitörün arkasına hafifçe elinde vur. Hani bir arkadaşının sırtına "sağ ol dostum" der gibi. Çok da zorlama. Vurma esnasında ekrana görüntü geliyor mu bir kontrol et. Monitörde bir soguk tehim, temassızlık vs varsa bu ortaya çıkabilir bunu yaptığında.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Dediğin gibi çıktı monitörü şimdi tamite götüreceğim sağol masai 5 yıl önce
    • @masai ne kadar tuttuğununu bize yazarsın biz de bilgilenmiş oluruz murat 5 yıl önce