Apartmandaki Internet Kablolarını Yenilemek için

merhaba sensei ler bizim apartman 5 katlı kendi halinde orta sınıf eski bir bina hali ile internet ve telefon kablolarının bulunduğu kutuda bayağı eski arada sırada isyan edip kopuyorlar birbirlerinden bunları yenilemek istiyorum fiber veya VDSL destekleyen kablolar döşetmek istiyorum bunun için ne yapmam lazım elektrikçiye gitsem yapar mı yada ne yapmalıyım ?

deniza deniza (49)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer binanıza Fiber kablo geliyorsa yapılabilir. Aksi takdirde fiber kablo döşetmenizin bir manası olmaz.

    Bina girişindeki bağlantı kutusunun yenilenmeyi iyi olabilir. Eğer çok eski ve kablolarda oksitlenmiş durumdaysa faydalı olacaktır. Aynı şekilde bu kutudan dairelere giden kabloların yenilenmesi de faydalı olacaktır. Bu işlemler sırasında standart telefon kablosu kullanılabilir. Mümkünse kutu ve dairelere, modemlere kadar giden kablolarda ek olmaması iyi olacaktır.

    Bahsettiğim ciddi bir iş yükü çıkarır. Bunu bir elektrikçinin halletmesi daha doğru olur.

    murat murat (12492)