.apk kurmaya çalışırken "paket ayrıştırma" hatası veriyor

Casper VIA S10 tabletimde .apk dosyalarını açarken "paket ayrıştırma" hatası veriyor. Ne yapabilirim bu sorun karşısında?

kullanici67047 kullanici67047 (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Paket ayrıştırma hatasının sebepleri:

    • İndirilen .apk dosyası bozuk ya da tam indirilmemiş olabilir.
    • İndirilen .apk dosyası cihazınla donanım açısından uyumsuz olabilir.
    • İndirilen .apk dosyası cihazındaki Android sürümüyle uyumsuz olabilir.

    Çözüm önerileri:

    Tam olarak inip inmediğini denetle

    Öncelikle .apk dosyasının tam olarak indirilip indirilmediğini denetle. İndirdiğin sitedeki boyutuyla, telefonuna inen boyutu kontrol edersin. Eğer cihazındaki boyutu, indirdiğin sitedeki boyutundan azsa tam olarak inmemiştir ve tekrar indirmen gerekir.

    Uygulamanın cihazının Android sürümüyle uyumluluğu

    Kurmaya çalıştığın uygulama, cihazının Android sürümü için oldukça yeni olabilir. Örneğin sadece Android 5.0 ve üzeri destekleyen bir uygulamayı Android 4.4 yüklü cihazına kuramassın. Bu durumda indirdiğin .apk'nın özelliklerini kendin kontrol etmelisin. Eğer dediğim gibi Android sürümüyle uyumsuzluk varsa alternatiflere bakarsın. Mesela cihazın Android 4.4 ve indirmek istediğin uygulamanın Opera Mini uygulaması olduğunu farzedelim, Google'da "opera mini old version" ya da "opera mini android 4.4" şeklinde aramalar yaparak farklı alternatifler ararsın.

    Yüklemeye çalıştığın uygulamanın cihazınla donanım açısından uyumluluğu

    Paket ayrıştırma hatalarının en temel sebebi budur. Cihazın, o uygulamanın desteklediği minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa paket ayrıştırma hatası alabilirsin. Play Store, böyle durumlarda uygulamanın cihazına yüklenmesini doğrudan engeller. (Bu uygulama Android sürümünüzle uyumlu değil gibi bir uyarı verir)

    Eğer problem buysa, çözümü maalesef yoktur.

    omercik omercik (9418)