app enable ads kaldırma

0

app enable ads  veya app enable ads Smartbar olarak karşınıza çıkan bu yazılım bir potansiyel olarak istenmeyen program, reklam yazılımıdır.

app enable ads virüs değildir. Bu sebepten antivirüs programları ile tespit edilmesi ve temizlenmesi mümkün değildir. app enable ads kadırmak için zararlı programı tespit etmeli ve uzantılarını tarayıcınızdan silmeniz gerekmektedir.

app enable ads  bir tür adware yani reklam yazılımıdır. app enable ads  bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir ücretsiz program veya oyun ile yüklenir.

Chrome tarayıcısına yüklenen eklenti yüzünden neredeyse tüm web sitelerinde karşınız üzerinde app enable ads ve Ad Option yazan reklamlar görüntülenir. Bu reklamlar sayfanın ortasında, web sayfasının içinde veya dışında olabilir.

app enable ads  kaldırma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  app enable ads Kaldırma

  Aşağıdaki çözümde bir kaç program kullanılacaktır. Bu programlar ücretsizdir. Bu çözüm yönteminde amaçlanan bilgisayarınızdaki reklam yazılımları ve virüslerin temizlenmesidir. Bu sebepten birden fazla program ile bilgisayarınızı taracak ve zararlı yazılımlardan kurtaracak bir çözüm yöntemi aşağıda anlatılmıştır.

  Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızın performansında, hızında ciddi farklılıklar hissedeceksiniz.  Lütfen adımları eksiksiz yapın.

  app enable ads nedir?

  app enable ads  olarak karşınıza çıkan reklamları üreten bir reklam yazılımıdır. Bu reklam uygulamaları ücretsiz yazılımların içine gömülü olarak gelir. Nasıl kurulduğunun farkına varmazsınız.

  app enable ads Pop up penceler ile kendiliğinden açılır veya normalde reklam olmayan sitelerde reklam alanları görüntülemeye başlar. Bunun anlamı bilgisayarınıza bir reklam yazılımı yüklenmiş demektir.

  Bu reklam yazılımları Chrome, Firefox ve Internet Explorer gibi internet tarayıcılarına kendini ekler ve karşınıza pop up reklam pencereleri açar. Bazı sitelerde sitenin kendi reklamıymış gibi görünen reklamlar görebilirsiniz. Reklam yazılımlarının çoğu girmiş olduğunuz sitelerin içine otomatik reklam kodları gömer.  Bu reklam yazılımı Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından birine veya tümüne bulaşmış olabilir.

  app enable ads ads gibi programlar istenmeyen yazılım grubuna girer. app enable ads ads virüs değildir.

  app enable ads ads  gibi reklam yazılımları, tarayıcı ana sayfanızda size istemediğiniz reklamlar gösterir. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde ekranın sağında veya solunda reklam pencereleri görebilirsiniz. app enable ads virüsler gibi kendini kopyalamaz ve başka bilgisayarlara bulaşmaya çalışmaz. app enable ads virüsler gibi bilgisayarınıza zarar verme amacı da gütmez.  Reklamlar üzerinden programı oluşturanlara para kazandırır.

  app enable ads reklamları genelde pop-up yani kendinden açılır pencereler ile karşınıza çıkar.

  app enable ads reklam programı yüklediğiniz ücretsiz bir program veya oyun ile birlikte bilgisayarınıza kurulur.

  Örneğin siz Free Youtube Video Downloader, Free PDF Reader gibi ücretsiz bir program indirdiğinizde ve bunun kurulumunu yaptığınızda farkında olmadan app enable ads gibi reklam yazılımları da bilgisayarınıza kurulabilir. Bu sebepten bilgisayarınıza program yüklerken kurulum aşamalarını dikkatlice geçmeli ve gereksiz görünen programları yüklememelisiniz.

  Bunun gibi reklam yazılımları kurulum aşamalarında hep pozitif amaçlar vaat ederler. Bu vaatler genelde satın alınacak ürünlerde indirim üzerine kuruludur. Bu vaatlere kanmayın.

  Reklam yazılımları sizin internet üzerindeki davranışlarınızı takip eder. Hangi sitelere giriyorsunuz, hangi ürünler ile ilgileniyorsunuz, hangi linklere tıklıyorsunuz gibi pek çok veriyi toplar.

  Hatta Google üzerinde yaptığınız aramaları bile kayıt altına alır. Bilgisayarınız ile ilgili IP bilginiz, tarayıcı türünüz, dil seçimleriniz gibi kişisel verilerinizi toplar.

  Bu verileri toplamaktaki amacı bu verileri pazarlama amaçları için satmaktır. app enable ads ,

  app enable 1.1 veya app enable  adları altında iki farklı şekilde karşınıza çıkabilir.

  app enable ads   reklamları, WebSpades, Browse Mark, LinkiDoo, Surftastic,Yontoo, gibi diğer reklam yazılımları virüs, adware yazılımları ile birbirine çok benzer.

  app enable ads size açılır pencereler içinde  Amazon, Walmart, Best Buy, Ebay gibi sitelerin reklamlarını görüntüler.

  app enable karşınıza bir toolbar yani araç çubuğu şeklinde Chrome, Firefox veya Internet Explorer içinde karşınıza çıkabilir. Diğer istenmeyen reklam yazılımlarından farklı olarak app enable Smartbar adı ile karşınıza bir araç çubuğu çıkarabilir.

  app enable ads virüs app enable ads 'i kaldırmalı mıyım?

  app enable ads teknik olara virüs değildir. Fakat bazı anti-malware programları app enable ads  programını adware yani reklam yazılımı olarak tespit eder. Bazıları da app enable ads  reklam programını potansiyel istenmeyen program (PUPs) olarak tespit eder. app enable ads reklamları internet performansınızı da olumsuz etkileyecektir. Bilgisayarınızı ve internetinizi yavaşlatacaktır.

  Ayrıca app enable ads  açılır pencereleri tarayıcınızın stabil çalışmasınada engel olacaktır.

  app enable ads  virüsler gibi sistemi bozmak gayesinde değildir. app enable ads virüsler gibi çoğalmaz başka bilgisayarlara bulaşmaz. Yine app enable ads virüsler gibi sistem dosyalarına bulaşmaz, onlara zarar vermez. Fakat app enable ads  virüsler gibi bellekte aktif kalır ve sistem kaynaklarını tüketir. Bu da bilgisayarınızın yavaşlaması anlamına gelir.

  app enable ads reklamları nasıl kaldırılır?

  app enable ads kaldırma işleminde ilk adım app enable ads programının programlardan kaldırılmasıdır.

  Adım 1: app enable ads ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

  Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

  Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

  • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

  • Yüklü programlarda Nuance PDF reader uygulamasının bulun ve kaldırın.

  • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

  • Bu aşamada herhangi bir program tespit edemediyseniz, moralinizi bozmayın sonraki aşamaya geçin.  Aşağıda anlatılan programlardan birisi mutlaka sizde yüklü olan PUP yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımı bulacak ve silecektir.

   Mobogenie  nasıl kaldırılır? programlar ve özellikleri

  Adım 2: Adwcleaner ile app enable ads  kaldırma  

  Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır.  app enable ads kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

  1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
  2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
  3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
   Mobogenie kaldır - adw Cleaner
   AdwCleaner  app enable ads   istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
  4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan app enable ads  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
   Mobogenie kaldırma - temizleme ekranı
   ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

  Adım 3: Emsisoft anti-malware  ile  app enable ads kaldırma

  Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

  Emsisoft Anti-Malware app enable ads reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

  Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

  1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

  2. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınıza  EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

  3. EmsiSoft anti-malware app enable ads   ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

  Adım 4: Malwarebytes anti-malware  ile app enable ads kaldırma  

  Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır.

  Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Malwarebytes Anti-Malware Free / Ücretsizsürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur. Böylelikle başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

   Malwarebytes Anti-Malware Free,  app enable ads reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

  1. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes Anti-Malware ücretsiz sürümünü indirin ve kurun.

  2. Linkte anlatıldığı gibi Malwarebytes Anti-Malware  ile bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.

  3. Malwarebytes Anti-Malware  bilgisayarınızdaki virüs ve diğer adware gibi reklam yazılımlarını kaldıracaktır.

   

  Adım 5: Internet Tarayıcıların sıfırlanması

  Bu adımda Google Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız onu sıfırlamanız gerekecektir. Reklam yazılımları bu tarayıcılara eklenti denilen küçük yazılımlar yükler. Bu sebepten tarayıcıyı sıfırlayarak bu eklentileri temizlemelisiniz. Aşağıdaki linklerden Chrome sıfırlama, Mozilla Firefox sıfırlama ve Internet Explorer sıfırlama işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz:

  Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

  Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

  Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

  app enable ads kaldırma işleminde bütün aşamalar tamamlandı. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız virüslerden temizlenecektir.

  cemkara cemkara (4215)
  9 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol