AppGallery "bu ülkede/bölgede kullanılamaz" hatası nasıl çözülür?

Huawei AppGallery uygulamasına girince "bu ülkede/bölgede kullanılamaz" hatası veriyor. Nasıl çözebilirim?

Bu ülkede kullanılamaz ne demek?

appgallery bu ülkede kullanılamaz

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AppGallery uygulaması Türkiye'de kullanılabilir olmadığından dolayı bu ülkede kullanılamaz hatası veriyor.

    AppGallery "bu ülkede/bölgede kullanılamaz" hatası ne anlama geliyor?

    AppGallery, Huawei'in geliştirmiş olduğu Play Store gibi bir uygulama mağazası. Fakat AppGallery uygulaması bütün dünyada kullanılamıyor. Huawei'in bu uygulamayı kullanıma açmadığı ülkeler arasında Türkiye de var.

    Bu sebepten AppGallery'i açınca "bu ülkede kullanılamaz" hatası alıyorsunuz.

    AppGallery "bu ülkede/bölgede kullanılamaz" hatası nasıl çözülür?

    Aslında gereği var mı diye soracak olursanız bana göre yok. Uygulama ihtiyacı olanların gözü zaten otomatikmen Google Play Store'u arıyor.

    Ama AppGallery'i kullanmak istiyorsanız, aldığınız hatanın alt kısmında bulunan "ülke/bölge değiştir" butonuna tıklayın ve ülkeyi Almanya olarak seçin. Bunu yaptığınızda Huawei AppGallery "bu ülkede/bölgede kullanılamaz" hatası vermeyecek ve uygulamayı kullanabileceksiniz.

    omercik omercik (9418)